CHP’li Erbay: Lüks ve şatafatınızdan vazgeçip esnafa destek olun

Genel, Haber
Haberi paylaşın

CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, corona virüsü salgını ve esnafın yaşadığı sıkıntıları dile getirdi. Hükümete yüklenen Erbay, “Yandaş şirketleri zengin etmekten, kullanılmayan yol, köprü, havaalanlarına verilen garanti ödemeler, sonu gelmeyen lüks ve şatafatınızdan, 50 bin dolarlık çantalarınızdan, yazlık, kışlık uçan saraylarınızdan vazgeçin. Can çekişen esnafımızın beklentilerini bir an önce karşılayın” dedi.

Corona virüsü salgını nedeniyle alınan tedbirlerde esnafın yok sayıldığını, görmezden gelindiğini ifade eden CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, corona virüsü salgını ve esnafın yaşadığı sıkıntıları dile getirdi. Hükümete yüklenen Erbay,  “Yandaş şirketleri zengin etmekten, kullanılmayan yol, köprü, havaalanlarına verilen garanti ödemelerden vazgeçin. Sonu gelmeyen lüksünüzden, şatafatınızdan, 50 bin dolarlık çantalarınızdan, yazlık, kışlık uçan saraylarınızdan vazgeçin. Bugünlerde uçak filosuyla gitmeyi planladığınız bir piknik geziniz varsa derhâl iptal edin ve can çekişen esnafımızın beklentilerini de bir an önce karşılayın” dedi.
Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda, salgın kapsamında alınan kısıtlama tedbirlerinin esnaf için idam fermanı olduğunu belirten Erbay, bir an önce esnafın desteklenmesi için gerekli tedbirlerin alınması ve esnafa destek verilmesi çağrısı yaptı.

TEDBİR ALIRKEN ESNAFA SIRTINIZI DÖNMEYİN
AKP hükümetine seslenen CHP’li Erbay, esnafın içinde bulunduğu zor duruma dikkat çekerek, bir an önce gerekli destek paketlerinin açıklanması gerektiğini belirtti. Erbay şunları söyledi;
“Salgınla mücadele için her türlü tedbir alınmalıdır. Hatta bugün alınan tedbirlerden çok daha sıkı tedbirler alınmalıdır. Vatandaşlarımızın sağlığı her şeyden önemlidir. Ancak bu tedbirler alınırken esnafımıza sırtınızı dönmeyin. Üreten, bu ülkeye katma değer sağlayan esnafımızı yok saymayın. Yıllarca hizmet veren lokantacı esnafımızı, kahve işletmelerimizi, direksiyon başında yolları arşınlayan şoför esnafımızı, kuaför ve berberlerimizi, halı saha işletmecilerimizi, internet kafe sahiplerini kaderiyle baş başa bırakmayın.”

FEDAKARLIK YAPMAYA ÖNCE KENDİNİZDEN BAŞLAYIN
Günün, fedakârlık yapma günü ise fedakârlığa kendilerinden başlamalarını isteyen Av. Erbay, “Yandaş şirketleri zengin etmekten, kullanılmayan yol, köprü, havaalanlarına verilen garanti ödemelerden vazgeçin. Sonu gelmeyen lüksünüzden, şatafatınızdan, 50 bin dolarlık çantalarınızdan, yazlık, kışlık uçan saraylarınızdan vazgeçin. Bugünlerde uçak filosuyla gitmeyi planladığınız bir piknik geziniz varsa derhâl iptal edin” dedi.

ACİLEN KAPSAMLI TEDBİR PAKETLERİ AÇIKLANMALIDIR
Yıllardır vergisini veren, sigorta primlerini yatıran, binlerce kişiye istihdam sağlayan esnafa acilen destek verilmesini isteyen Burak Erbay, “Yıllardır bu devlete bakan esnafımıza destek verin. Can çekişen esnafımız, tüm borçlarının en az bir yıl faizsiz bir şekilde ertelenmesini, sicil affı çıkarılmasını, düşük faizli kredi sağlanmasını ve maddi destek verilmesini beklemektedir. Esnafımızın beklentilerini bir an önce karşılayın” diye konuştu.

Bir cevap yazın