Muğla’da hava sıcaklığında sert düşüş

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla genelinde sert hava sıcaklığı düşüşü Marmaris ilçesinde yaşandı. Pazar günü 23 derece sıcaklığa sahip ilçe aynı gece başlayan yağmur ile sıcaklık 7,3 dereceye kadar düştü. Bugünkü sıcaklık ise 12,7 oldu. Yarım günde metrekareye 25,9 kilogram yağmur düştü. Yağış hafta boyunca aralıklarla devam edecek.

Muğla genelinde sert hava sıcaklığı düşüşlerinden en büyük nasibi Marmaris aldı. Meteoroloji Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre pazar günü günlük güneşlik ve 23 derece sıcaklığa sahip olan Marmaris gece aniden kışa geçiş yaptı. Hava sıcaklığı 7,3 dereceye düşerken bugünkü(Pazartesi) sıcaklık ise 12,7 oldu. Yarım günde metrekareye 25,9 kilogram yağmur düştü.Yağış hafta boyunca aralıklarla devam edecek.
Muğla merkezde pazar günü hava sıcaklığı19 dereceden, akşam saatlerinde 10 derecelere kadar düşerek yerini yağmura bıraktı. Gece boyunca sıcaklık ise bazı yüksek kesimlerde 5 derecelere kadar düştü. Meteoroloji yetkilileri sıcaklığın daha da düşeceği uyarısında bulundu.

EN SERT DÜŞÜŞ SAHİL KESİMİNDE OLDU
Marmaris, Bodrum ve Fethiye ilçelerinde değişken olarak cumartesi ve pazar günlerindeki yüksek hava sıcaklığı nedeniyle denize girenler bile oldu. Marmaris’te hava ile deniz sıcaklığı cumartesi günü 23, Pazar günü de 22 derece dolaylarında seyretti. Bu nedenle vatandaşlar sahillere akın etti. Pazar günü akşamüzeri bulutla kaplanan Marmaris’te gece yağış başladı. Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre de gece sıcaklığı 7,3 dereceye kadar düştü. Gece boyunca aralıklarla devam eden yağmurun yarım günde metrekareye 23,9 kilogram olarak düştüğü kaydedildi.

AŞIRI YAĞMUR VE FIRTINA UYARISI YOK
Yağışların hafta boyunca aralıklarla devam edeceği açıklanırken bölgede aşırı yağmur ve fırtına uyarısı bulunmuyor. Sıcaklıkların ise aralıklarla yükselişe geçerek hafta boyunca 17 derecelere kadar ulaşması bekleniyor.

Bir cevap yazın