Muğla’da denizler daha temiz

Genel, Haber
Haberi paylaşın

‘Mavi Deniz Temiz Kıyılar’ projesi kapsamında bin 480 kilometre kıyı şeridine sahip olan Muğla’da Büyükşehir Belediyesi temizlik ekipleri ocak tarihinden bugüne kadar 2 bin 321 tekneden 2 milyon 237 bin 68 litre atık su topladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi ‘Mavi Deniz Temiz Kıyılar’ projesi kapsamında bin 480 kilometre kıyı şeridine sahip olan Muğla’yı çevreleyen denizlerde ocak ayından bugüne kadar 2 bin 321 tekneden 2 milyon 237 bin 68 litre atık su toplandı. Ayrıca bin 213 litre atık yağ, 4 bin 350 litre sintine, 169 bin 979 poşet evsel atık da toplananlar arasında yer aldı.
Bu hizmetlerini 6 tekne ve 2 atık alım merkezi ile gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesinin Başkanı Dr. Osman Gürün, doğası ve tarihi güzellikler ile özel bir şehir olan Muğla’da mavi ve yeşili korumak için çalıştıklarını söyledi.

DOKUZ ÜLKEDEN DAHA UZUN KIYI ŞERİDİNE SAHİBİZ
Başkan Gürün; “Muğla dantela gibi eşsiz kıyıları ile sadece Türkiye’nin değil Akdeniz’e kıyısı olan dokuz ülkeden de daha uzun kıyı şeridine sahip. Mavi yolculuğun başladığı, mavi ve yeşilin her tonunu cömertçe sergilediği bu güzellikleri korumak için belediye olarak var gücümüzle çalışıyoruz. Göcek ve Akyaka’da atık alım merkezlerimiz ve 6 teknemizle deniz araçlarından atık topluyoruz. Akyaka ve Göcek’ten sonra Marmaris Karacasöğüt’te de alım tesisimizi yapıp orada da hizmet vermeye başlayacağız. Muğla’mızı mavi ve yeşili ile koruyarak geleceğe taşıyacak, çocuklarımıza daha yaşanır bir şehir emanet edeceğiz” dedi.

Bir cevap yazın