Muğla yollarından 45 ton çöp toplandı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla Valisi Orhan Tavlı, çevrenin korunması ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakabilme sorumluluğuyla Muğla’ya Hizmet Vakfı’nın desteğiyle hayata geçirilen “Karayolları Sıfır Atık Toplama Projesi” kapsamında Muğla’yı çevreleyen kara yollarından bu güne kadar 45 ton çöp toplandığını açıkladı.

Muğla’ya Hizmet Vakfı’nın desteğiyle “Yollarımız Temiz Kalsın Projesi” kapsamında Muğla’yı çevreleyen kara yollarından bu güne kadar 45 ton çöp toplandığı açıklandı. Muğla Valisi Orhan Tavlı, “Gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmak adına ilimizde uygulamaya koyduğumuz projemiz başarıyla gerçekleşti” dedi.
Marmaris ve Gökova yol güzergâhlarında incelemelerde bulunan Vali Tavlı, “Ülkemiz turizminde büyük bir potansiyele sahip olan ilimiz, her yıl yerli ve yabancı milyonlarca misafiri ağırlıyor. Bu nedenle yol kenarlarındaki çöplerin toplanması, çevre sorunlarının giderilmesi ve bu konuda vatandaşların bilinçlendirilmesi amacıyla Karayolları 26. Şube Müdürlüğü ile Muğla’ya Hizmet Vakfı arasında imzalanan protokol ile Karayolları Sıfır Atık Toplama Projesi hayata geçirildi” dedi.

MUĞLA’YI ÇEVRELEYEN YOLLAR TEMİZLENDİ
Proje kapsamında imzalanan protokol çerçevesinde Bodrum Turgutreis- Güllük, Milas, Yatağan, Aydın il sınırı, Menteşe, Ula, Marmaris güzergâhlarındaki yolların her türlü temizliğinin yapılması ve çevre sorunlarının giderilmesi planlanmıştı. Ayrıca seyir halindeki araçlardan yol kenarlarına atılan atıkların atılmasının engellenmesi amacıyla yol güzergâhlarına uyarı ve bilgilendirme afişleri de hazırlatıldı. Proje kapsamında bugüne kadar yaklaşık 45 ton çöpün ayrıştırılarak toplandığı ifade edildi.

GELECEK NESİLLERE TEMİZ DÜNYA BIRAKALIM
Vali Orhan Tavlı, “Gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmak adına ilimizde uygulamaya koyduğumuz projemiz başarıyla uygulandı. Proje ile karayollarımızda bulunan çöplerin toplanmasının yanında vatandaşlarımızda çevre konusunda duyarlılık ve farkındalık oluşturmayı hedefledik. Proje kapsamında yaklaşık 45 ton çöp karayollarımızdan toplanmıştır. Toplanan atıkların bilinçli bir şekilde yönetilmesi, geri dönüştürülebilir olanların geri kazanılması sağlanmaktadır” diye konuştu.
Vali Tavlı, projenin hayata geçirilmesinde ve başarıyla uygulanmasında emeği bulunan herkese teşekkür etti. İncelemeleri sırasında Vali Orhan Tavlı’ya İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Bingöl, Karayolları 26. Şube Müdürü Duru Öztop ve Muğla’ya Hizmet Vakfı Müdürü Atiye Durmaz eşlik etti.

Bir cevap yazın