Marmaris’te denizden başı olmayan kadın heykeli çıktı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Marmaris ilçesi Bozburun Mahallesi açıklarında dün balık avlayan Azimler isimli teknenin ağına takılan ve başı olmayan kadın heykeli çıkarıldı. Jandarma heykeli Marmaris Müze Müdürlüğü’ne teslim etti.

Heykel Marmaris Müzesine böyle taşındı

Muğla’nın Marmaris ilçesi Bozburun Mahallesi açıklarında dün balık avlayan Azimler isimli teknenin ağına takılan ve başı olmayan kadın heykeli çıkarıldı. Heykeli balıkçılardan teslim alan Jandarma ekipleri Marmaris Belediye çalışanları marifetiyle heykel Marmaris Müze Müdürlüğü’ne teslim edildi.
Dün Bozburun Mahallesinde sabah saatlerinde Azimler isimli teknesiyle balığa çıkan balıkçılar ağır ağlarını çekerlerken bol balık sevinçleri kısa sürdü. Denizden yaklaşık 2 metre ve 300 kilo ağırlığında olduğu tahmin edilen başsız kadın heykeli çıkarıldı. Balıkçılar hemen Sahil Sahil Güvenlik ve Bozburun Jandarmaya haber verdi. Önce Bozburun iskelesine getirilen heykel peşinden jandarma ekiplerince Marmaris Müzesi yetkililerine teslim edildi.

KAPTAN HASAN, ‘HEYKELİ ÇOK ZOR ÇIKARDIK”
Azimler teknesinin sahibi Hasan Kaptan, yetkililere ağları çekerken ağırlıktan çok balık yakaladıklarını düşünerek, “Ağ giderek ağırlaştı. Yukarıya çekmek gerçekten neredeyse imkansız gibiydi.  Önce çok balık yakaladık diye sevindik. Sonra başı olmayan heykel ortaya çıktı. Çekerken kopmuş olacak çünkü bağlantı yeri tamamen yosun tutmuştu. Biz yine de aynı bölgeye yeniden ağ atarak başı bulmaya çalıştık ama bulamadık” dediği öğrenildi.

Bir cevap yazın