Marmaris’te deniz de kara da 23 derece

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Marmaris ilçesi hala yazdan kalma günler yaşıyor. Meteoroloji bilgilerine göre Marmaris’te hava sıcaklığı 23 derece. türkiye.gov.tr sitesi ise deniz suyu sıcaklığını da 23,1 olarak açıkladı. Sıcağı gören soluğu sahilde aldı.

Muğla’nın Marmaris ilçesine henüz soğuklar gelmediği gibi yazdan kalma günler yaşanıyor. Meteoroloji bilgilerine göre Marmaris’te hava sıcaklığı 23 derece. türkiye.gov.tr sitesi ise deniz suyu sıcaklığını 23,1 olarak açıkladı. Pastırma yazı keyfini yaşayanlar sahile akın etti.
Ülke genelinde soğuk havaların etkisini göstermeye başladığı şu günlerde Marmarisliler deniz ile hava sıcaklığının aynı olması nedeniyle büyük keyif yaşıyor. Ekim ayının sonundan kasım ayının ortasına kadar devam eden pastırma sıcakları, Marmaris’te kendini hissettiriyor. Bilimsel olarak kutuplardan gelen alçak bir soğuk hava kütlesinin hareketsizleşerek sıcak bir yüksek basınç merkezi oluşturması sonucu ortaya çıktığı şeklinde açıklanan pastırma yazını gören Marmarisliler sahile koştu. Denize giren, güneşlenen ya da dostlarıyla sohbet edenler günün keyfini çıkardı.

Bir cevap yazın