Muğla’da yangınlar gecesi

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Köyceğiz, Marmaris, Ula ve Milas mahallelerinde önceki gün gece aynı saatlerde sazlık alanlar, sabahın erken saatlerinde de Menteşe ve Seydikemer ilçelerinde de kümes ve iş yeri yangınları meydana geldi. Özellikle sazlık yangınlarının aynı saatlere denk gelmesi akıllara sabotaj ihtimalini getirdi.

Muğla’nın Köyceğiz, Marmaris, Ula ve Milas ilçeleri önceki gün geceyi saat 21’de çıkan sazlık alan yangınlarıyla kapatırken, bugünün ilk ışıklarında da yine saat 08’de güne iki ayrı yangın ile uyandı. Menteşe ve Seydikemer ilçelerinde de kümes ve ev yangınları meydana geldi. Özellikle sazlık yangınlarının aynı saatlere denk gelmesi akıllara sabotaj ihtimalini getirdi.

İLK OLARAK KÖYCEĞİZ’DE SAZLIK ALANLAR YANDI
Saat 21’de Köyceğiz İtfaiye Grup Amirliği Köyceğiz Gölü üzerindeki Delta Plajı arkasında Hamitköy Mahallesi yol kenarı ve Hamitköy’ün göl kenarında koruma altındaki sazlık alanlarda yangını ihbarı alarak bölgeye hareket etti. Gece boyu süren yangına müdahale edilerek sabaha karşı söndürüldü. Vatandaşlarca yangının önceki yıllarda olduğu arazi kazanmak amacıyla çıkarıldığı düşünülüyor.

İKİNCİ SAZLIK YANGINI MARMARİS’TE
Gecenin ikinci sazlık yangın ihbarı Marmaris’in Turgut Mahallesi’nden geldi. Saat 21.15’de ihbarı alan Marmaris itfaiye Gurup Amirliği sahildeki yangına müdahale ederek yangını büyümeden söndürdü. Yangında 2 dönümlük alanın yandığı tahmin ediliyor.

ÜÇÜNCÜ YANGIN AKÇAPINAR KİTE SORF YANINDA
Saat 21.30’da Ula’nın Akçapınar Mahallesi, Kite Sörf yolu üzerindeki sazlık alanlarda yangın çıktı. Yangın rüzgarın da etkisiyle çevredeki okaliptüs ağaçlarına da geçti. İtfaiye ekipleri saatler süren çalışma sonunda yangını söndürmeyi başarırken 10 dönümlük alandaki sazlıklar ile okaliptüs ağaçlarının zarar gördüğü tespit edildi.

SON YANGIN MİLAS’TA
Gecenin son sazlık yangını ise 21.45’de Milas Akyol Mahallesi 120 Ada 48 parseldeki sazlık alanda meydana geldi. Milas İtfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu söndürülen yangında 500 metrekarelik alandaki sazlıklar yanarak zarar gördü.
İtfaiye ekiplerince 4 ilçede de çıkan yangınların temizlik ateşi sonrasında çıktığı ihtimali üzerinde durulduğu açıklandı.

SABAHIN İLK IŞIKLARINDA İŞYERİ YANDI
Bugün saat 08 itibariyle Seydikemer ilçesi Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Caddesi 30 numaralı iş yerinde 3’lü prizden çıktığı tahmin edilen yangına müdahale edildi. Seydikemer Cafe isimli işyerinde fırın, tost makinası ve mutfak dolabı zarar görürken yaralanan olmaması sevinç yarattı.

KÜMES YANDI
08.15’de Menteşe İtfaiye Grup Amirliği, Düğerek Mahallesi, Düzen Küme Evleri, 23/A’da kümes, odun, samra yangını ihbarı ile bölgeye hareket ederek yangına kısa sürede müdahale ederek söndürdü.

Bir cevap yazın