Muğla’da huzurevinde sera kuruldu

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla Abide Hasan Nuri Öncüer Huzurevi Müdürlüğü, kendi imkanlarıyla bahçedeki uygun alanlara kurduğu sera ile huzurevinde yaşayan yaşlılar hem yetiştirdikleri kış sebzeleri yetiştirecek hem de boş zamanlarını değerlendirecek.

COVİD-19 salgınının ülkemizde görülmeye başladığı 11 Mart’tan itibaren karantinanın uygulandığı ve 1 Nisan tarihi itibariyle de personelin de 14 günlük sabit vardiya ile çalıştığı Abide Hasan Nuri Öncüer Huzurevi Müdürlüğü bahçesinde uygun alanlara sera kuruldu. Huzurevi Müdürlüğünün kendi imkanlarıyla kurduğu serada yaşlılar çeşitli kış sebzeleri yetiştirecekler. 
Salgının olası ruhsal etkilerini en aza indirgemek, yaşlıların aktif yaşlanmasına katkı sağlamak, sosyal, sportif ve fiziksel aktiviteler sayesinde kişisel etkileşimleri arttırmak için huzurevinde gerçekleştirilen çeşitli etkinliklere bir yenisi eklendi. Düzenli topluluk katılımlarını teşvik etmek ve yaşlıların duygusal refah düzeyini arttırmak için oluşturan serada huzurevi sakinleri üretmenin mutluluğunu da yaşayacaklar.

Bir cevap yazın