Muğla’da “Bir Kitap da Sen Yolla” kampanyasına destek

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla Büyükşehir Belediyesi “Bir Kitap da Sen Yolla” projesi kapsamında Menteşe ilçesi Çiftlik Köyü İlkokuluna dünya ve Türk edebiyatından seçme 100 temel eseri bağışladı. Törene katılan Başkan Gürün, “Okuma alışkanlığı geleceğin fikri, irfanı, vicdanı hür nesilleri için can suyudur” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediyesiil genelinde 13 ilçedeki 88 köy okuluna Türk ve dünya edebiyatından seçme 100 temel eseri dağıtıyor. 9-15 Kasım Dünya Çocuk Kitapları Haftası için düzenlenen “Bir Kitap da Sen Yolla” projesine bağışlanan kitaplarda bu dağıtımlarda okullara teslim ediliyor. Başkan Dr. Osman Gürün’ün katılımıyla ilk kitap bağışı Menteşe İlçesi Çiftlik İlkokulu’na yapıldı. Başkan Gürün; “Okuma alışkanlığı geleceğin fikri, irfanı, vicdanı hür nesilleri için can suyudur” dedi.

GÜRÜN, “KİTAPLAR HER NESİLLERİN CAN SUYU”
Köy okullarının çocuk kitaplıklarını zenginleştirmek ve çocukların okuma alışkanlıklarını arttırmak için yola çıktıklarını söyleyen Dr. Osman Gürün, “Köylerimizde okumaya istekli, geleceği pırıl pırıl çocuklarımız var. Evlatlarımızı doğru yönlendirir, onlara okuma azmini aşılarsak önlerinde hiçbir engel duramaz. Okuyarak nelerin başarabileceğine en güzel örnek kuşkusuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Cephede bile elinden kitap düşürmeyen Ata’mız yaklaşık 4 bin kitap okumuş, 13 de kitap kaleme almıştır. Geniş hayat vizyonu, ileriyi görebilme, aydınlık düşünceler, yenilikçi devrimler, ikna edici hitabete sahip Atatürk’ün bu özelliklere sahip olmasında okuduğu kitapların büyük katkısı vardır. Dağıttığımız eserler arasında çocuklarımız için Atatürk’ün Nutuk eseri de var. Bizlerde çocuklarımızın düşünce ufuklarının gelişmesi, kabiliyetlerinin farkına varabilmesi için onları kitap okumaya yönlendirmeliyiz” dedi.

Bir cevap yazın