Marmaris’te Ata’ya saygı için yüzdüler

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Marmaris ilçesi Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) tarafından bu sene 5’ncisi düzenlenen “10 Kasım ‘da Ata’ ya saygı yüzüşü” gerçekleştirildi. 18 yüzücü İçmeler Mahallesi ile Cennet Adası arasında gerçekleştirildi.  

Muğla’nın Marmaris ilçesi Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) tarafından bu sene 5’ncisi düzenlenen “10 Kasım ‘da Ata’ ya saygı yüzüşü” gerçekleştirildi. İçmeler Mahallesi Halk Plajı’ndan hareket eden 18 yüzücü, Cennet Adası’na yüzerek gidip geldiler.
Profesyonel ve amatör yüzücülere açık olan Ata’ya saygı yüzüşü İzmir Marşı ile başlayıp yine aynı marşla sona erdi.
Etkinlik öncesinde konuşan ADD Marmaris Şube Başkanı Dilay Uçar, “Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük Türk devriminin yaratıcısı, Türk milletinin makûs talihini yenen, emperyalizmin planlarını tarihin çöplüğüne atan, onurlu bir ulusu çağdaş değerlerle yeniden var eden büyük Atatürk’ü, aramızdan bedenen ayrılışının 82. yıl dönümünde, bir kez daha sarsılmaz bağlılıkla, saygı ve minnetle anıyoruz. Geçen seksen iki yıllık süreçte ve özellikle 21.yüzyılda Atatürk’ün önemi ve değeri daha da iyi anlaşılmıştır. Atatürk, getirdiği çağdaş ve insani değerlerle, her geçen gün daha da büyümüş, daha da yücelmiştir.
1950 sonrasında yapılan yanlışlar ve özellikle de son 18 yıllık siyasi iktidarın Atatürk Devrimi’ne kindar yaklaşımı milletimizce görülmüştür. Siyasi iktidar, “demokrasi, özgürlük, vesayete karşıtlık” sloganlarıyla yaptığı algı operasyonlarıyla, Atatürk’ün temsil ettiği bütün değerlere açıkça savaş açmıştır. Cepheyi gittikçe de genişletmektedir. Ancak durum da ortadadır” dedi.

ÇÖZÜM, YENİDEN ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCEYE DÖNÜŞTEDİR
“Bugün, ulusça yaşadığımız sorunların temelinde, siyasi iktidarın Atatürk düşmanlığı bulunmaktadır. Atatürk’e ve O’nun akılcı siyasi, ekonomik, kültürel, sosyal politikalarına düşmanlık, devletimizi ve milletimizi uçurumun kenarına sürüklemiştir” diyen Uçar konuşmasının devamında şunları söyledi:
“Kafaca, zihince çağı yakalama ihtimali olmayan siyasi iktidar, üniversiteleri bilim yuvası olmaktan çıkarmış; birer medreseye ve birer ticarethaneye dönüştürmüş, gençlerimizin geleceğini ve umutlarını karartmıştır. Ancak tüm bu olumsuzlara karşı çözüm vardır:
82 yıl sonra çözüm, yeniden Atatürkçü Düşünceye dönüştedir. 82 yıl sonra çözüm, yeniden Atatürk’ü anlamaktır. 82 yıl sonra çözüm, Atatürk’ü yeniden anlatmaktır. 82 yıl sonra çözüm, Atatürk’ün manevi liderliğinde yol almaktır. 82 yıl sonra çözüm, Atatürk düşmanlarıyla yasal ve demokratik yollarla, güç birliği içinde mücadele etmektir.
Atatürk düşmanı siyasi iktidar, Büyük Atatürk’ün ölümsüzlüğünün 82. yıl dönümünde de, yine türlü bahanelerle genelgeler yayınlayacak, engeller çıkaracak, barikatlar kuracak ve Atatürkçüleri yıldırmaya çalışacaktır. Ancak, yılmayacağız ve geri adım atmayacağız.”

Bir cevap yazın