İYİ Partili Ergun, “Ölüm kavşağına alt geçit yapılacak mı?”

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Ula ilçesi Çıtlık Mahallesi’nde 400-03K.K. numaralı Gökova-Köyceğiz Karayolu’nda meydana gelen 27 ölümlü kazaların durması için vatandaşların alt geçit isteğine İYİ Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun destek verdi. Ergun TBMM’ne verdiği soru önergesinde “Buraya alt geçit yapılacak mı?” diye sordu.

Muğla’nın Ula ilçesi Çıtlık Mahallesi’nde 400-03K.K. numaralı Gökova-Köyceğiz Karayolu’nda meydana gelen kazalarda 27 kişinin öldüğü belirtilerek trafik lambalarının kaldırılarak yerine alt geçit isteğine İYİ Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun destek verdi. Ergun TBMM’ne verdiği soru önergesinde “Buraya alt geçit yapılacak mı?” diye sordu.
Vatandaşların alt geçit isyanını dile getiren sariipekhaber.com ve SÖZCÜ’nün haberinden sonra bir destek de Prof. Dr. Metin Ergun’dan geldi. Ergun, bölgeye alt geçit yapılıp yapılmayacağını sorduğu önergesinde “Çıtlık Mahallesi’nde bulunan 400-03K.K. numaralı Gökova-Köyceğiz Karayolu’nda sürekli olarak trafik kazaları meydana gelmektedir. Bu kazaların tamamına yakını maddi hasarlı kazalar iken, meydana gelen ölümlü kazalarda şimdiye kadar 27 vatandaşımız hayatlarını kaybetmiştir. Bu bölgede yaşayan vatandaşlarımız, söz konusu yol üzerindeki kavşakta bundan sonra ortaya çıkacak kaza risklerinin minimize edilebilmesi ve insanların tehlikesiz bir şekilde karşıdan karşıya geçebilmeleri için alt geçit yapılmasını talep etmektedirler. Bu sebeple, şimdiye kadar ilgili kurumlara çok sayıda başvuru yapılmış olmasına rağmen talepleri hala karşılanmamıştır” sözlerine yer verdi.

BAŞVURULAR ŞİMDİYE KADAR DİKKATE ALINMADI
Şimdiye kadar yaptıkları başvurular dikkate alınmayan Çıtlık Mahallesinde ikamet eden vatandaşların taleplerinin imza kampanyasına dönüştüğünü hatırlatan Metin Ergun, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Başta CİMER olmak üzere, Karayolları Genel Müdürlüğü, Muğla Valiliği, Ula Kaymakamlığı ve Karayolları Şube Müdürlüğü’ne iletmişlerdir.
Bu bilgiler ışığında;
* Bakanlığınız tarafından, Çıtlık Mahallesi’nde bulunan 400-03K.K numaralı Gökova- Köyceğiz Karayolu üzerindeki kavşağa alt geçit yapmak gibi bir çalışma veya proje var mıdır?
* Eğer böyle bir çalışma veya proje var ise hangi tarih aralığında başlanması ve bitirilmesi planlanmaktadır?
*Böyle bir çalışma yoksa söz konusu kavşakta meydana gelen kazaların bundan sonra da yaşanmaması için bakanlığınızın alternatif bir çalışması var mıdır?”

Bir cevap yazın