Atatürk, Muğla’da sevdiği şarkılarla anıldı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 82’inci yılında, Muğla’da düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü anma gününde Muğla Büyükşehir Belediyesi Oda Orkestrası Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirdi. Yiğit Arat solistliğinde “Ah Bir Ataş Ver”, “Bülbülüm Altın Kafeste”, “Çalın Davulları”, “Çanakkale Türküsü”, “Vardar Ovası”, “Hoş Gelişler Ola”, “Biz Atatürk Gençleriyiz”, İzmir Marşı” gibi eserleri seslendirildi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 82’inci yılında, Muğla Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü anma gününde Muğla Büyükşehir Belediyesi Oda Orkestrası Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirdi.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 82’inci yılında Covid-19 önlemleri çerçevesinde düzenlenen anma konserine Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP Menteşe İlçe Başkanı Mustafa Aytaç Kavak, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Muğla Büyükşehir Belediyesi Oda Orkestrası Münif Akalın şefliğinde Yiğit Arat solistliğinde “Ah Bir Ataş Ver”, “Bülbülüm Altın Kafeste”, “Çalın Davulları”, “Çanakkale Türküsü”, “Vardar Ovası”, “Hoş Gelişler Ola”, “Biz Atatürk Gençleriyiz”, İzmir Marşı” gibi eserleri seslendirildi.

ATA’MIZIN AYDINLATTIĞI YOLDA HEP BİRLİKTE YÜRÜMELİYİZ
Devrimleri, fikirleri ile bu topraklarda hep yaşayacak olan Atatürk’ü, dinlerken bazen hüzünlendiği bazen de eşlik ettiği türkülerle andıklarını söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “Her geçen yıl Ata’mızı daha iyi anlıyor, daha fazla özlüyor ve onu anladıkça yapmamız gerekenler konusunda daha büyük bir ideallere sahip oluyoruz. Ülkemizin geldiği noktanın Ata’mızın anlaşılmasında daha büyük kitleler tarafından benimsenmesinde ve onun büyüklüğünün anlaşılmasında önemli katkısı oldu. Son dönemde Atatürk ile ilgili yazılan kitaplar önceki dönemin toplamından çok daha fazla. Başka bir ülkeye nasip olmamış, bu kadar yıl geçmesine rağmen güncelliğini hala muhafaza eden onun fikirlerini hala uygulamamız gereken doğru bir yol olduğunu görmekteyiz. Biz daha fazla ne yapabiliriz ki onun gösterdiği yolda yürüyelim ve ülkemizi olması gerektiği yere Mustafa Kemal Atatürk’ün idealine ulaştırabilelim. Bu günler bizi o tür sorumluluklarımızı daha fazla hatırlatıyor” dedi.

Bir cevap yazın