Marmaris depremzede sokak dostlarını unutmadı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Merkez üssü Seferihisar açıklarındaki Sisam adası olan tarihinin en büyük depremini yaşayan İzmirli depremzedeler için Muğla’nın Marmaris ilçesinde toplanan battaniye, gıda kolisi, soba, uyku tulumu ile birlikte kedi ve köpek maması teslim edildi.

Tarihinin en büyük depremini yaşayan İzmirli vatandaşlara ülke genelinden yardım yağıyor. Muğla’nın Marmaris ilçe halkının bağışladığı battaniye, gıda kolisi, soba, uyku tulumu ile  birlikte kedi ve köpek maması Belediye Başkanı Mehmet Oktay tarafından yetkililere teslim edildi. Oktay, İzmirli vatandaşlara Marmaris halkının geçmiş olsun dileklerini iletti.
Marmaris Belediyesi’nin organizasyonuyla başlatılan yardım kampanyasında İzmir Büyükşehir Belediyesi ve AFAD ile yapılan görüşmeler üzerine battaniye, gıda kolisi, soba, uyku tulumu, giyecek gibi eşya kampanyası düzenlendi. Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanatevi’nde 1 TIR dolusu eşya toplandı.

SOKAK DOSTLARI UNUTULMADI
Marmarisliler depremden etkilenen sokak hayvanları ve sahipli hayvanları da unutmadı. Marmaris Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi de kedi ve köpek maması ile kampanyaya destek oldu.
Belediye Başkanı Oktay ve beraberindekiler daha sonra çadırlarda ikamet eden vatandaşları da ziyaret ederek Marmaris halkının geçmiş olsun dileklerini iletti. Oktay, “İzmir’de yaşanan depremi biz de Marmaris’te hissettik. Sizlerin neler hissettiğini tahmin edebiliyoruz. Yüreğimiz, aklımız hep sizde. Elimizden geleni yapmaya hazırız” diye konuştu.

Bir cevap yazın