CHP’li Başkan Karaca, “CHP benim yuvam, başka yere gitmem”

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Fethiye Belediye Başkanı CHP’li Alim Karaca’nın, yaşadığı sorunlar nedeniyle CHP Genel Merkezi’nin istifasını istediği haberleri üzerine cevap veren Karaca, “Siyasi hayatım boyunca CHP’deyim. Partim de dimdik arkamda!” dedi. Karaca’ya CHP İlçe Başkanlığı da destek verdi.

Muğla’nın CHP’li Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, hakkında çıkarılan başka partiye geçecek, bu nedenle de CHP Genel Merkezi’nin istifasını istediği haberlerini yalanladı. Karaca, “Siyasi hayatım boyunca CHP’deyim. CHP benim yuvam, başka yere gitmem. Partim de dimdik arkamda!” dedi. Karaca’ya CHP İlçe Başkanlığı da destek verdi.
Fethiye’deki yerel bir gazetede “2019 yerel seçimlerinde Fethiye Belediye Başkanı seçilen Alim Karaca sıkıntılı günler yaşamaya devam ediyor. Fethiye’ye tatile gelen bir kişi ile trafikte yaşadığı kavga nedeniyle, tüm ulusal televizyonlarda hakkında olumsuz haberler yapılan Alim Karaca’ya bugüne kadar CHP’nin sahip çıkmaması dikkat çekti. Genel merkez tarafından Alim Karaca’nın istifasının da istendiği iddiası gündeme bomba gibi düştü. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ile de arasının açıldığı belirtilen Alim Karaca’ya, CHP Genel Merkezi yaşanan sıkıntılar nedeniyle Başkanlığı bırakması istendi. Karaca’nın ise ‘Başkanlıktan istifa etmem, partiden istifa ederim’ dediği ve ardından CHP’li belediye meclis üyelerini toplayarak ‘Mustafa Sarıgül’ün kuracağı partiye geçersem kaç kişi gelir’ diye sorduğu ve sadece 3 kişinin olumlu cevap verdiği iddialar arasında” şeklindeki haber ortalığı karıştırdı.  

GERÇEĞİ YANSITMAYAN HABERLER
“Gerçeği yansıtmayan haberler” diyen Başkan Karaca, “Siyasi hayatım boyunca CHP’deyim. CHP benim yuvam, başka yere gitmem. Partim dimdik arkamda! Geride kalan üç buçuk zaman diliminde Fethiye halkının daha rahat ve ferah bir şekilde yaşaması için hizmete ve mücadeleye devam edeceğiz. Bu haberler kesinlikle gerçeği yansıtmıyor. Ben görevimin başındayım ve mensubu olmaktan gurur duyduğum partim Cumhuriyet Halk Partisi de dimdik arkamda” diye konuştu.

KARACA’NIN YÜZDE YÜZ ARKASINDAYIZ
CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir ve beraberinde ilçe yönetimi, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya destek ziyareti gerçekleştirdi. Meclis salonunda yapılan ziyarette Mehmet Demir, “Belediye Başkanımızın yüzde yüz arkasındayız. Asparagas haberlere kimsenin inanmayacağını biliyoruz. Biz hukuk boyutunda mücadelemizi vereceğiz. CHP İlçe Yönetimi ve Alim Karaca daha güzel günler göreceğiz” dedi.

YAPILAN ANKETLER ORTADA
Yapılan üç farklı ankette çok iyi bir şekilde sonuçların çıktığını söyleyen Karaca, “Son kamuoyu araştırmaları ortada. Bunlardan bir tanesi yüzde 56, diğer 57,4 ve son olarak Avrasya’nın yapmış olduğu ankette Türkiye’de dereceye girdik. Yüzde 63,1 son ankette şahsımıza çıkan destek. Önümüzde daha çok süre var. Biz daha yeni başlıyoruz” dedi. Karaca önümüzdeki süreçte hizmetlerin artarak devam edeceğine de dikkat çekti.

Bir cevap yazın