Marmaris Belediye binası riskli çıkabilir

Genel, Haber
Haberi paylaşın

İzmir’de meydana gelen 6,9 büyüklüğündeki deprem sonrasında harekete geçen Muğla’nın Marmaris Belediyesi ilçedeki 20 yaş ve üzeri binalarla ilgili inceleme çalışması başlattı. Belediye ana hizmet binasının da incelendiğini söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Riskli raporu çıkacağını tahmin ediyoruz. Raporun sonucuna göre burayı derhal tahliye işlemlerine başlayacağız” dedi.

İzmir’de meydana gelen 6,9 büyüklüğündeki deprem sonrasında Muğla’nın Marmaris Belediye Meclisi’nin kasım ayı oturumunda ana gündem maddesi deprem oldu. Marmaris Belediyesi ilçedeki 20 yaş ve üzeri binalarla ilgili inceleme çalışması başlattı. Belediye ana hizmet binasının da incelendiğini söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Riskli raporu çıkacağını tahmin ediyoruz. Raporun sonucuna göre burayı derhal tahliye işlemlerine başlayacağız” dedi.
İzmir’de yaşanan depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulan oturumda Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay önemli açıklamalarda bulundu.


ÇALIŞANLAR ÇOK TEDİRGİN
Marmaris’te 30 riskli binanın olduğunu ve 20 yaş üzerindeki binalarla ilgili de çalışma başlattıklarını ifade eden Oktay, “Belediyemizin ana hizmet binası da oldukça eski bir yapı.
Buranın da testleri yapılıyor. Muhtemelen riskli raporu çıkacağını tahmin ediyoruz. Bodrum kata indiğinizde kolon demirlerindeki incelmeleri gözünüzle bile anlayabiliyorsunuz. Dolayısıyla orada da çok ciddi risk söz konusu. Raporun sonucuna göre burayı derhal tahliye işlemlerine başlayacağız. İzmir’deki depremi bölgemiz de hissetti. Binada çalışan arkadaşlarımız haklı olarak çok korkmuşlar ve psikolojik olarak bunun tedirginliğini yaşıyorlar. Zaten yeni bir hizmet binası yapmak hedeflerimiz içinde zaten vardı. Bu durumdan da kaynaklı bu işe öncelik vereceğiz” dedi.

3 DİLDE DEPREM KİTAPÇIĞI
Deprem ve afetlerle ilgili hazırlık ve çalışmaları olduğunu da dile getiren Oktay, “Arama kurtarma araçlarımızı hazır hale getireceğiz. Gönüllü belediye kurtarma ekibi oluşturacağız. Deprem hazırlık kitapçığı oluşturduk. Bunu Rusça olarak da bastırdık. Şimdi de İngilizce olarak da bastıracağız. Afetlere hazırlıklı olmaya gayret edeceğiz” diye konuştu.

Bir cevap yazın