En genç mehter takımından Cumhuriyet kutlaması

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Fethiye ilçesinde 28 – 35 yaş aralığındaki kurum personelinden oluşan Muğla Huzurevi Mehter takımı ilk gösterilerini huzurevinde kalan yaşlılar ve huzurevi personeline yaptı.

Muğla’nın Fethiye ilçesinde 28 – 35 yaş aralığındaki kurum personelinden oluşan Muğla Abide Hasan Nuri Öncüer Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Mehter Takımı, salgın kurallarına uygun olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda ilk gösterilerini huzurevinde kalan yaşlılar ve huzurevi personeline yaptı.
Muğla Abide Hasan Nuri Öncüer Huzurevi Yaşlı bakım ve rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü Bahçesinde salgın kurallarına uygun olarak gerçekleşen Cumhuriyet Bayramı kutlamasına Muğla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Seyfi Bozçelik, İl Müdür Yardımcısı Kuduret Gültaş, Huzurevi Müdürü Bahar Ünlü, Huzurevinde kalan yaşlılar ve huzurevi personeli katıldı.

FARKINDALIK OLUŞTURDUK
Huzurevi çalışanlarından kurulan mehter takımının ilk kez Cumhuriyet Bayramı’nda gösteri yapmasından ayrı bir memnuniyet duyduğunu söyleyen takım kaptanı Metin Uysal, “Gençliğimizden beri özendiğimiz mehter takımını, huzurevinde kurarak milli manevi değerlerimizin gençlere ulaştırılması konusunda farkındalık oluşturmaya çalıştık” diye konuştu.

HUZUREVİ YAŞAYANLARI MUTLU OLDU
Huzurevinde kalmakta olan yaşlıların bu girişiminden memnuniyetini dile getiren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Seyfi Bozçelik “Mehter takımı kurma fikrinin kısa sürede hayat bulmasını sağlayan tüm yaşlılarımıza personelimize ve huzurevi müdürümüze teşekkür ediyorum. 14 günlük vardiya ile çalışan tüm personelin ve ailelerinin büyük bir fedakarlıkla görev yapıyor. Yaşlıların, personelin ve tüm vatandaşların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Bir cevap yazın