Çevreci bisikletler Muğla’ya ödül getirdi

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen “Belediyeler İçin Sıfır Atık Fikir ve Proje Uygulama Yarışması” kapsamında Muğla’nın Fethiye Belediyesi, “Başarılı Proje Fikri” ödülünü alarak bin 500 TL para kazandı.

Muğla’nın Fethiye Belediyesi, Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen “Belediyeler İçin Sıfır Atık Fikir ve Proje Uygulama Yarışması” kapsamında, ‘Çevreci Bisikletler’ projesi ile katıldı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde başlatılan Sıfır Atık Projesi yarışmasında “Başarılı Proje Fikri” ödülünü alan belediyeye bin 500 TL verildi.
Çevreci bisikletler ile geri dönüşümde bir uygulamaya giden Fethiye Belediyesi, güneş enerjisi kullanarak geri dönüştürülebilir atıkları çevreci bisikletler ile topladı. İlçedeki özellikle dar sokaklarda ve araç girmeyen bölgelerde hem ses hem de hava kirliliği yapmayan çevreci bisikletler, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayesinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde başlatılan Sıfır Atık Projesi yarışmasında ödül kazanması ilçede sevinç yarattı.

BAŞARILI PROJE FİKRİ
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, çevreye duyarlı bir belediye olarak, ‘Çevre ödülü’ almaktan onur duyduğunu söyledi. Karaca, “Bu projede emeği geçen Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü personelimize teşekkür ediyorum. Bu gurur tüm Fethiye halkınındır. Mavi Yeşil Fethiye’mizin, çevreci belediye ödülünü almaktan gururluyum. Tüm katılımcılara da tek tek teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın