Covit 19 denetimlerinde ceza yağdı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Yatağan ilçesinde gerçekleştirilen corona virüsü (Covit 19) denetimlerinde tespit edilen eksikliklerden dolayı 2 kişiye İl Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesi gereğince toplamda 2 bin 700 TL, 5 araç sürücüsüne 660’şar TL idari para cezası uygulandı. Ayrıca aranması olan bir şahıs da yakalanarak gözaltına alındı.

Muğla’nın Yatağan ilçesinde merkezinde kurulan meyve ve sebze pazarı başta olmak üzere ilçe genelinde gerçekleştirilen corona virüsü (Covit 19) denetimlerinde 2 kişiye İl Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesi gereğince toplamda 2 bin 700 TL, 5 araç sürücüsüne 660’şar TL idari para cezası uygulandı. Ayrıca aranması olan bir şahıs da yakalanarak gözaltına alındı.
Yatağan İlçe merkezindeki umuma açık istirahat ve eğlence yerleri, şehir içi ve şehirler arası yolcu taşımacılığı yapılan her türlü toplu ulaşım araçları (Okul servisleri dahil), otogarlar, toplu işçi çalıştıran fabrikalar, personel servisleri, camiler, halı sahalar, spor tesisleri, vatandaşların kalabalık halde bulundukları kamuya açık alanlar (Cadde, sokak, park ve bahçeler ile piknik alanları), berber, kuaför, internet kafe, düğün ve nikah salonlarında denetimler gerçekleştirildi.

ÖNCE UYARI SONRA CEZA
Yatağan Kaymakamlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından gerçekleştirilen denetimler esnasında maskeleri kurallara uygun takmayanlar uyarılırken maske takmadığı tespit edilen 2 vatandaşa İl Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesi gereğince toplamda 2 bin 700 TL idari para cezası kesildi. Yine kurallara uymadığı tespit edilen 5 araç sürücüsüne 660’şar TL idari para cezası uygulanırken araması olan bir A.İ.E de yakalanarak gözaltına alındı. A.İ.E hakkında Yatağan Polis Merkezi Amirliğindeki işlemlerin tamamlanmasının ardından sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Bir cevap yazın