CHP’li Karaca, “Türkiye’de borcu olmayan tek belediyeyiz”

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle 41 muhtar ile yediği yemekte, Türkiye’de tek borcu olmayan belediye olduklarını söyledi. Karaca, “İddia ediyorum şu an itibari ile Türkiye’de devletine ne vergi, ne sigorta ve de personeline tek kuruş borcu olmayan ender belediyelerden biriyiz” dedi.

19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle 41 muhtar ile yediği yemekte konuşan Muğla’nın Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Türkiye’de tek borcu olmayan belediye olduklarını söyledi. Karaca, “İddia ediyorum şu an itibari ile Türkiye’de devletine bir kuruş borcu olmayan, ne vergi, ne sigorta ve de personeline tek kuruş borcu bulunmayan ender belediyelerden biriyiz” dedi.
Karaca, salgın dönemindeki 6, 7 ayda Fethiye Belediyesi’nin 40 milyon TL üzerinde bir gelir kaybı olmasına rağmen Muğla Büyükşehir Belediyesi ile birlikte 41 mahallede 180 milyon TL’lik yatırım yaptıklarını da sözlerine ekledi.

TÜRKİYE’DEKİ ENDER BELEDİYELERDEN BİRTANESİYİZ
Üzümlü Mahallesinde bir restoranda 41 mahalle muhtarıyla bir araya gelen Alim Karaca konuşmasını şöyle sürdürdü:
“İddia ediyorum Türkiye’de şu an itibari ile devletine ne vergi borcu, ne sigorta borcu, ne de personeline bir kuruş borcu olmayan, Türkiye’deki ender belediyelerden bir tanesiyiz. Belki de şu an finans olarak gerçekten diğer belediyelere göre güçlüyüz ama bu salgından dolayı 40 milyon TL üzerinde bir gelir kaybımız var. O bizim için mazeret değil, önümüzdeki günlerde sizlerde göreceksiniz ki büyükşehirle birlikte biz bu bölgede güzel hizmetler yapmaya devam edeceğiz. Bazı projeler için tahsis ve ruhsat alabilmek aylar sürüyor. Gençlik Merkezi, Kent Müzesi, düğün salonu ilgili problemlerimiz var. Mahallede yapılacak olan parklarla ilgili, kapalı pazar yeriyle ilgili problemlerimiz var ama kısa sürede çözeceğiz.”


YENİ PROJELER PEŞİNDEYİZ
Güney Ege kalkınma projesinde bir hazırlık aşamasında olduklarını da sözlerine ekleyen Başkan Karaca, “Birçok mahalleden geçecek uzun rotalar planlıyoruz. O rota üzerinde ev pansiyonculuğu olabilir. Yöresel bir ürün olabilir bunun göstererek insanlara tanıtma olanaklarını araştıracağız. Aynı zamanda genellikle bir kalkınmayı teşvik etmek istiyoruz. Bisikletçiler, gelip geçtikleri rotlara inanılmaz katkı verirler. Bu tür çalışmalarımız olacak” dedi.  

130 BİN ÜZERİ VATANDAŞ BELEDİYE’DE AĞIRLANDI
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca; “Belediyeye adeta ziyaretçi akını var. 130 binin üzerinde vatandaşımızı biz belediyede ağırlayıp sorunlarına çözüm aradık” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:
“Şu an itibari ile 6, 7 ayda 40 milyon üzerinde bir gelir kaybımız var ama buna rağmen biz büyükşehir belediyesi ile birlikte şu an 41 mahallede 180 milyonluk yatırım yapıyoruz. Bu da Fethiye tarihinde rekor yatırım olacak ve bunun sonuçlarını 1,5 – 5 yıl içerisinde göreceksiniz. Geçen 5 yıl içerisinde büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyesi yapmış olduğu hizmetin 2 katını yapacağımızı söylemiştik. Siyasi parti ayrımı yapmadan hizmet yapmaya özen gösteriyoruz.”

Bir cevap yazın