Marmaris’te mazgallar çöp tenekesine döndü

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Marmaris ilçesi belediye temizlik ekipleri, yağmur sezonu öncesinde başlattığı kanal temizliklerinde özellikle çöp tenekeleri yerine mazgallara atılan katı atıklar şaşkınlık yarattı.

Muğla’nın Marmaris ilçesi belediye temizlik ekipleri, yağmur sezonu öncesi ilçe genelinde başlattığı kanal temizliklerinde, özellikle çöp tenekeleri yerine mazgallara atılan katı atıklar şaşkınlık yarattı. Mazgalların içinden en çok sigara izmariti, boş sigara paketleri, çeşitli şişeler çıktı.
Marmaris Belediyesi, yaz sezonunun bitmesiyle birlikte başlayacak yağmurlar nedeniyle yaşanması muhtemel sel baskınları için kanallarda temizlik çalışması başlattı. Park ve Bahçeler, Temizlik İşleri ve Fen İşleri müdürlükleri ile ‘nün (MUSKİ) ortaklaşa yürüttüğü çalışmayla yaklaşan kış sezonu öncesi tüm dereler temizleniyor. Çalışmalar kapsamında kepçeler yardımıyla derelerdeki bitkilerin budanması ve tabanda oluşan toprak birikintilerinin temizlenmesi de sağlanıyor.

ÇÖP DOLU
Yağışlarla birlikte yağmur sularının toplandığı ızgaralar ve kanallarda biriken kum, yaprak, sigara izmariti, boş sigara paketleri, çeşitli şişeler ile çamurlar Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmayla temizlenirken kırık ve sorunlu olan mazgallar ise yenileriyle değiştirildi. Çalışmalar sırasında en büyük sorunun vatandaşların attığı çöpler, özellikle de sigara izmaritleri olduğu gözlendi.

Bir cevap yazın