Muğla’da 30 Atatürk Şeref Köşesi yapıldı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla Büyükşehir Belediyesine il genelinde muhtarlıklar, okul ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda 30 ayrı noktaya Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Şeref Köşesi yapıldı. Tüm ahşap işlerin belediye atölyelerinde yapılması nedeniyle yüzde 69’luk bir tasarrufun gerçekleştiği açıklandı.

Muğla Büyükşehir Belediyesine il genelinde muhtarlıklar, okul ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda 30 ayrı noktaya Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Şeref Köşesi yapıldı. Ayrıca Muğla’da halkın hizmetine sunulan piknik masaları, banklar, kamelyalar, oturma grupları ve Atatürk köşeleri gibi ahşap ürünlerin belediye atölyelerinde yapılması nedeniyle yüzde 69’luk bir tasarrufun gerçekleştiği açıklandı.
Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin modern araç gereçlerle donatarak oluşturduğu Marangoz Atölyesinde büro mobilyaları, piknik masaları, banklar, kamelyalar, oturma grupları ve Atatürk köşeleri gibi ahşap ürünler dışarıdan hizmet almadan ve piyasanın altında maliyetle imal ediliyor.

BİRİNCİ SINIF HİZMET VERİLİYOR
Muğla Büyükşehir Belediyesi, modern araç gereçlerle donatarak oluşturduğu Marangoz Atölyesi’nde düşük maliyetlerle imal edilen ürünler, usta ellerden özenle çıkarak Muğlalıların hizmetine sunuluyor. Büyükşehir Belediyesi’nin kaynaklarının verimli bir şekilde kullanılarak kaliteli üretimlerin yapıldığı marangoz atölyesinde, usta ellerde tasarlanarak üretilen malzemeler, ihtiyaç duyulan noktalara yerleştirilirken, üretimin ilk aşamasından montajına kadar geçen süreç belediye personeli tarafından yürütülüyor.

30 ADET ATATÜRK ŞEREF KÖŞESİ YAPILDI
Muğla Büyükşehir Belediyesine il genelinde muhtarlar, okullar ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda mahallelere Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün büstü ve okullara da Atatürk Şeref Köşesi yapıldı. 2014 yılından bu yana gelen talepler doğrultusunda marangoz atölyesi tarafından 30 adet Atatürk Şeref Köşesi yapıldı.

YÜZDE 69 ORANINDA TASARRUF SAĞLANDI
Uzman personelin görev aldığı marangoz atölyesinde Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı binalarda eskiyen dolap, mobilya, mutfak dolapları ve soyunma kabinleri gibi ahşap yerler yenileniyor. Ayrıca belediyeye ait yeni binaların iç ahşap düzenlemelerini de dışarıdan temin edilmeksizin kendi ekiplerince gerçekleştiriliyor. Atölyede üretilen ürünler sayesinde büyükşehrin maliyetleri azaltılırken, 2014 yılından bu yana Büyükşehir Belediyesi’nin marangoz atölyesinde piyasa fiyatının altında iş yapılarak yüzde 69 oranında tasarruf sağlandığı da açıklandı.

Bir cevap yazın