Marmaris’te maske kuralına en çok turistler uymuyor

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Marmaris ilçesinde özellikle turistlerin yoğun olduğu Uzunyalı, Atatürk Caddesi, Sevgi Yolu ve Kapalı Çarşı gibi bölgelerde gerçekleştirilen maske denetimine en fazla turistlerin uymadığı gözlendi. Uyarılan turistlere maske dağıtıldı.

Muğla’nın Marmaris Belediyesi Zabıta görevlileri, özellikle turistlerin yoğun olduğu Uzunyalı, Atatürk Caddesi, Sevgi Yolu, Kapalı Çarşı gibi bölgelerde maske denetimine çıktı. Denetimine maske kuralına en fazla turistlerin uymadığı gözlendi. Uyarılan turistlere maske dağıtıldı.
Tatil için ilçeye gelen bazı turistlerin maske takmaması, Marmaris Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nü bir kez daha harekete geçirdi. Daha önce de benzer uygulamalar yapan zabıta personeli, Marmaris’in en işlek noktalarında maske ve sosyal mesafe kontrolü yaptı. Maske takmayarak hem kendilerini hem de diğer kişileri riske atan yerli ve yabancı turistler maske takmaları ve sosyal mesafeye dikkat etmeleri konusunda uyarıldı. Denetimlerde maskesiz olduğu görülen turistlere de maske dağıtıldı. Maskelerini kollarına veya çenelerinin altına takan vatandaş ve yabancı turistlerin, kontrol yapan zabıta personelini görünce maskelerini yüzlerine taktıkları görüldü.

MİSAFİRLERİMİZİN DE SALGIN KURALLARINA UYMALARI GEREKİYOR
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Tatile gelen misafirlerimizin de maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmesi gerekiyor. Maske takarak hem kendinizi ve hem de karşınızdaki insanların sağlığını koruyabilirsiniz. Şu an bile yakın dostlarımıza gönülden sarılamıyoruz. Bunları unutmadan yeniden aynı şeyleri daha uzun süreli yaşamamak için salgınla mücadelede salgının yayılmasını sağlayan kişi olmamak için lütfen maskemizi takalım. Sosyal mesafeyi sağlayalım, temizliğe dikkat edelim. Mücadelemizi tek başına yapamayız” dedi.

KALDIRIMDAKİ BİSİKLETLİLER DE UYARILDI
Öte yandan Zabıta görevlileri trafiğe kapalı alanlarda ve kaldırımlarda bisiklet kullanan sürücüleri de durdurarak bisiklet yollarına yönlendirdi. Görevliler söz konusu sürücülere, yayaların can güvenliğini tehlikeye atmamaları konusunda uyarılarda bulundu.

Bir cevap yazın