Çöp adamlardan çevre mesajı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Marmaris ilçe Belediyesi, Dünya Temizlik Günü’nde bir farkındalık çalışması gerçekleştirerek mavi bayraklı Halk Plajı’nda çevreye atılan atıklarla oluşturulan ‘Çöp Adam’ heykelleri ile ‘Yere çöp atmayın’ mesajı verdi.

Muğla’nınMarmaris ilçe Belediyesi, Dünya Temizlik Günü’nde bir farkındalık çalışması gerçekleştirerek mavi bayraklı Halk Plajı’nda çevreye atılan atıklarla oluşturulan 3 tane ‘Çöp Adam’ heykelleri ile ‘Yere çöp atmayın’ mesajı verdi.
Çevreye gelişigüzel atılan pet şişelerden oluşturulan ve farklı atıklarla süslenen 3 çöp adamın aksesuarları arasına bu sene yerlere atılan maske ve eldivenler de girdi. Dünya Temizlik Günü nedeniyle belediye ekipleri çevre farkındalığı oluşturmak için plajda çöp topladı. Pandemi kuralları nedeniyle bu sene toplu etkinlik yapmayan belediye ekipleri sigara izmariti, pet ve cam şişe, maske gibi atıkları topladı. Belediye ekibine bazı vatandaşlar da destek verdi.
Amaçlarının farkındalık oluşturmak olduğunu söyleyen Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Bizler, asli görevimiz olan çevre temizliğini yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.
Fakat toplumun da çevre temizliği konusunda bilinçlenmesi gerek. Çevrenin korunması ve bilincin artırılması için bu tür etkinliklerimiz devam edecek” dedi.

Bir cevap yazın