Riski azalt, sezonu uzat

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Marmaris ilçe Belediye Başkanı Mehmet Oktay, sezonu Kasım ayına kadar uzatmak için girişimlerde bulunduklarını belirterek, “Hepimize görevler düşüyor. Risk azalırsa sezon da uzar” dedi.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde sıkıntılı geçen ayların etkilerini azaltmak için sezonu kasım ayına kadar uzatmak için girişimlerde bulunduklarını söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Sezonu Kasım ayına kadar uzatmak için çalışıyoruz. Hepimize görevler düşüyor. Risk azalırsa sezon da uzar” dedi.
CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay ve CHP İlçe Başkanı Zekican Balcı ile birlikte İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda Org. Mustafa Muğlalı Caddesi’nde maske, mesafe ve hijyen kurallarıyla ilgili gerçekleştirilen denetimde Başkan Oktay turizm sezonunu Kasım ayına kadar uzatmak için girişimlerde bulunduklarını ifade etti.

KURALLARA HARFİYEN UYMALIYIZ
Vaka sayılarının arttığı bu dönemde maske takmaya, sosyal mesafemizi korumaya ve hijyen kurallarına daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen Oktay, Ağustos ayında özellikle Rusya ve İngiltere’den gelen turist sayısında artış yaşandığını bunun da ekonomik canlanma sağladığını söyleyen Oktay, İngiltere’nin vaka oranı 100 binde 20’yi aşan ülkeleri karantina listesine aldığını hatırlatarak “Pandemi olmasaydı Marmaris turizmde altın dönemini yaşayacaktı. Şimdi amacımız sezonu uzatmak, en azından kasımda da turist gelmesini sağlamak. Bu noktada hepimize büyük görevler düşüyor. Hepimizin çok dikkatli olması gerekiyor. Eğer kritik noktayı aşarsak İngiltere’den turist gelmez. Ruslar burayı tercih etmez. Bu nedenle pandemi kurallarına harfiyen uymalıyız” açıklamasını yaptı.

HERKES DİKKATLİ OLMALI
Belediye olarak sürekli uyarılarda bulunduklarını ifade eden Oktay, “Ancak bütün iş bireyin kendisinde bitiyor. Kişiler hem kendi sağlığı hem de toplumun sağlığı için maske takan, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyması gerektiğini bilirse bu salgını da en az zararla atlatırız” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın