Liverpool belediye başkanı paraşütle atladı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Fethiye ilçesine tatile gelen, Liverpool Belediye Başkanı Anna Rothery, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ile birlikte yamaç paraşütüyle uçuş yaptı.

Muğla’nın Fethiye ilçesine tatile gelen, Liverpool Belediye Başkanı Anna Rothery, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ile Ölüdeniz Mahallesi’ndeki Babadağ’ın bin 700 metrelik pistinden yamaç paraşütü ile atladı. Rothery’e yardımcısı Nicola Parry de katıldı. Rothery, ilk kez yamaç paraşütüyle uçuş yaptığını ve uçuşun kendisi için eşsiz bir tecrübe olduğunu söyledi.
Bir hafta önce Liverpool Belediye Başkan Yardımcısı Nicola Parry ve aileleriyle birlikte Fethiye’ye tatile gelen Liverpool Belediye Başkanı Anna Rothery Fethiye’de güzel günler geçiriyor. Bir gün önce tekne turu yapan İngiliz misafirler bugün de yamaş paraşütüyle atlamadın keyfini yaşadı.

İNGİLTERE’DE HERKESE TAVSİYE EDECEĞİM
Etkinliği çok güvenli bulduğunu ve ülkesinde herkese tavsiye edeceğini belirten Anna Rothery, “Burada doğa ve deniz çok güzel. Tekrar Fethiye’ye gelip uçuş yapmak istiyorum. Pilotlar çok tecrübeli. İngiltere’de de yamaç paraşütü yapılan alanlar var. Fethiye ve Babadağ, tabi ki bizim ülkemize göre çok muhteşem güzelliğe sahip. Tecrübeli pilot arkadaşları İngiltere’ye uçuş için davet ettik” diye konuştu.
Rothery, Ölüdeniz ve çevresinin muhteşem güzelliğinin gökyüzünden daha net görüldüğünü kaydetti.

KARDEŞ ŞEHİR OLACAK HER ALANDA BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ise Liverpool’un, Avrupa’nın en büyük şehirlerinden biri olduğunu belediye başkanını ilçede ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.
Bölgeye gelen turistlerin önemli bir kısmının İngilizlerden oluştuğunu dile getiren Karaca, şöyle konuştu,
“Hem ekonomik hem de kültürlerin birleşmesi açısından biz onlarla ortak projelere imza atmak istiyoruz. Kardeş belediye olma konusunda fikir birliğine vardık. Önümüzdeki günlerde yasal alt yapısını hazırlayıp, kardeş şehir olacağız. Bölgemiz turizmi için ve aynı zamanda Liverpool için neler yapabiliriz bunları konuşacağız. Bu kardeş şehri güçlü bir şekilde taçlandırmak istiyoruz.”

Bir cevap yazın