Muğla’da üniversite eğitimi yüz yüze olmalı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Pandemi süreci tedbirleri kapsamında, üniversitelerin eğitime başlanıp başlanmayacağı kararının üniversitelere bırakılmasının ardından Muğla Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu yaptığı açıklamayla esnaf ve tüccarların işlerini devam ettirebilmesi için eğimin yüz yüze olması gerektiğini açıkladı.

Muğla Sanayi ve Ticaret Odası (MUTSO) Yönetim Kurulu yaptığı bir açıklamayla pandemi süreci tedbirleri kapsamında, üniversitelerin eğitime başlanıp başlanmayacağı kararının üniversitelere bırakılmasının ardından bir açıklama yaptı. MUTSO Başkanı Mustafa Ercan, “Esnaf, tüccarlarımızın işlerini devam ettirebilmeleri için eğitimin yüz yüze olması gerek” dedi.
Pandemi süreci tedbirleri kapsamında, üniversitelerin 2020-2021 eğitim öğretim yılı için örgün eğitime başlanıp başlanmayacağı kararı üniversitelere bırakılmıştı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin (MSKÜ) de 2020-2021 eğitim öğretim sezonuna yüz yüze eğitim ile mi yoksa online derslerle mi başlayacağı konusu herkes tarafından merakla bekleniyor. Muğla Valisi Orhan Tavlı başkalığında gerçekleştirilen il pandemi kurulu toplantısında MSKÜ’nün online ders ile döneme başlaması durumunda esnafın yaşayacağı sıkıntılar hakkında MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan açıklama yaptı.

ESNAFIMIZIN KAZANCI İÇİN EĞİTİM YÜZYÜZE OLMALI
MUTSO başkanı şunları söyledi:
“Üniversitemizin yeni eğitim öğretim yılında uzaktan eğitim vermesi halinde ilimiz ekonomisi ciddi zarara uğrayacaktır. Kira ödeyen, personel çalıştırarak istihdam yaratan, yarattığı katma değeriyle vergi ödeyen esnafımız, tüccarımız işyerlerini kapatmak zorunda kalacaklardır. Bunun doğal sonucu olarak da pek çok insan evine ekmek götüremeyecektir. Üyelerimizin sesini duyurmak ve yanlarında yer almak durumundayız. Hijyen önlemleri ve gerekli tedbirler alınarak, pandemi kurallarına tamamen uyulması şartıyla eğitimin yüz yüze olması gerektiğini savunuyoruz.”

Bir cevap yazın