Başkan Oktay turistlere maske dağıttı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Marmaris ilçe Belediye Başkanı Mehmet Oktay, İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda Uzunyalı sahilinde denetim yaparken maskesi olmayan turistlere uyarılarda bulundu ve maske dağıttı.

Muğla’nın Marmaris ilçe Belediye Başkanı Mehmet Oktay, başkan yardımcıları ve meclis üyeleriyle birlikte İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda Uzunyalı sahilinde denetim yaparken maskesi olmayan turistlere uyarılarda bulundu ve maske dağıttı.
Denetimde işletmelerin pandemi kurallarına uygunluğu kontrol edildi. Vatandaşlara da corona virüsü salgınına karşı tedbirli olmaları konusunda uyarıda bulunuldu. Salgının tüm Türkiye’de yeniden artışa geçtiğini söyleyen Belediye Başkanı Oktay, “Sadece İçişleri Bakanlığı’nın kararı doğrultusunda değil sürekli olarak denetimlerde bulunuyoruz. Gittiğimiz her yerde maske, mesafe ve temizlik kurallarının önemini anlatıyoruz. Unutmayalım ki bireysel tedbirlerimizi üst seviyede tutarak bu salgınla başa çıkabiliriz. Eğer maske takmazsak, mesafeye dikkat etmezsek ve temizliğe önem göstermezsek hem kendimiz hem de çevremiz için virüse davetiye çıkartıyoruz demektir. Bunun önemini kavramamız gerek” ifadesini kullandı. İşletme sahiplerini de uyaran Oktay, müşterilere sosyal mesafe ve maske konusunda taviz verilmemesini; çalışanların mutlaka maske takmasını istedi. Denetimde ayrıca şezlong araları, plaj kurallarının uygulanması, ses düzeni gibi kontroller de yapıldı.

TURİSTLER GENELDE MASKE TAKMIYOR
Denetimler sırasında Marmaris’e gelen turistlerin genelde maske takmadıkları gözlendi. Bunun üzerine Mehmet Oktay ile beraberindeki heyet maskesiz turistleri tek tek uyararak konuyla ilgili bilgiler verildikten sonra maske dağıtıldı.

Bir cevap yazın