Muğla Fethiye’de kuralsızlara foto-kapan düzenlemesi

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Fethiye ilçe belediyesi çöp konteyneri yerine çevresine çöp atan, piknik alanları, sahille ve yeşil alanlarda çevre kirliliği yaratan kişiler için foto-kapan sistemini devreye soktu. Çevreyi kirletenler bu sistem ile tespit edilerek, cezalandırılacak.

Muğla’nın Fethiye ilçe belediyesi geçmiş yıllara kıyasla daha fazla personel ile çalışmaktan çok daha yararlı olacak bir sisteme geçerek ilçe genelinde çöp konteyneri yerine çevresine çöp atan, piknik alanları, sahille ve yeşil alanlarda çevre kirliliği yaratan kişiler için foto-kapan sistemini devreye soktu. Çevreyi kirletenler bu sistem ile tespit edilerek, cezalandırılacak.
Boş çöp kutularının hemen dibine çöp bırakılması, yerlere gelişigüzel atıklar atılması, doğa harikası yerlerin kirli bırakılması nedeniyle bu konuda daha etkili mücadele yöntemleri araştıran belediye ekipleri, ilçenin çeşitli noktalarına foto-kapanların kurulumlarını tamamladı.

300 TEMİZLİK PERSONELİ YETMİYOR
Fethiye genelinde yaklaşık 6 bin çöp kutusu olduğunu belirten Temizlik İşleri Müdürü Mahmut Bayraktar, “Bizler temizliği en üst seviyede yapmaya gayret ediyoruz. Ancak boş çöp kovasının yanına çöp bırakmak nedir? 5 metre ötesinde çöp kovası dururken, bazı sorumsuz ya da kötü niyetli kişilerin yaptıkları kabul edilemez. Fethiye’de yaşayan yurttaşlarımızı ya da burada tatil yapan turistleri çevreye karşı daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. İlçe genelinde birçok noktaya kurulan foto-kapan uygulamasıyla etrafa çöp atanlara, piknik alanlarına çöpleri gelişigüzel bırakanlara ve çöp kutuları boş olması rağmen çöplerini yere atanlara idarî para cezası uygulanacak. Toplam 900 civarında personeli bulunan belediyemizde müdürlüğümüzde 300 personel görev yapıyor” dedi.

Bir cevap yazın