Marmaris’in gururu Uyar’a bisiklet hediye edildi

Genel, Haber
Haberi paylaşın

YKS Sayısal Muğla birincisi olan Marmarisli Duru Uyar’a başarısından dolayı Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay bisiklet hediye etti. ODTÜ’yü hedefleyen Duru ise kampüste kullanmak için bisiklet almayı planladığını belirterek, Başkan Oktay’a teşekkür etti.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde yaşayan Duru Uyar, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) sayısal sonuçlarına göre Muğla birincisi ve Türkiye 535’incisi olarak ilçenin gururu oldu. ODTÜ’yü hedefleyen 18 yaşındaki Uyar, annesi Ayşen ve babası Ahmet Uyar ile birlikte Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay tarafından makamında konuk edildi.

PLANLI ÇALIŞMANIN SONUCU
“Planlı ve eksiklerime göre çalıştım” diyen başarılı öğrenci Duru Uyar tüm öğrencilere, kendilerine hedef koymalarını ve eksiklerini tespit ederek, o konuya ağırlık vermelerini tavsiye etti. Pandemi döneminde evde bulunmanın zaman zaman sıkıntı yarattığını belirten Duru Uyar, “Bazen odaklanamadığım oldu. Ama öğretmenlerimin desteğini çok gördüm. Aradığım her an bıkmadan usanmadan sorularımı yanıtladılar” ifadesini kullandı.

MARMARİS’İN GURURU OLDU
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay da Duru Uyar ve ailesini tebrik ederek şunları söyledi;
“Bizi gururlandırdın, onurlandırdın. Senin başarın arkadaşlarına da kardeşlerine de senden küçüklere de örnek olacaktır. Özellikle pandemi gibi bir dönemde böyle bir başarının Marmaris’ten çıkması bize çok büyük bir mutluluk verdi.”
Duru’ya bisiklet hediye eden Başkan Oktay, bisikletin Marmaris için önemini vurgulayarak “Bisiklet en çevreci ulaşım araçlarından biri. Bunun göstergesi olsun istedik” diye konuştu. Tercihlerinin en başında ODTÜ bulunduğunu söyleyen Duru ise “Kampüste kullanmak için biz de bisiklet almayı düşünüyorduk. Bu hediyeniz beni çok mutlu etti, çok teşekkür ederim” dedi.

Bir cevap yazın