Maske takmayan yabancılara İngilizce uyarı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Marmaris ilçesinde turist yoğunluğunun artması üzerine maske ve mesafe Kurallarına uymadıkları gözlemlenince zabıta ekipleri İngilizce anonslar yaparak kuralları hatırlatmaya başladı. Aksi taktirde cezai işlemin uygulanacağı duyuruldu. Önümüzdeki günlerde Rusça da anonslar yapılacak.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde gelmeye başlayan yabancı turistlerin kalabalık ortamlarda pandemi kurallarına uymadığı, özellikle maske takmadıkları gözlemlenince zabıta ekipleri İngilizce anonslar yaparak uyulması gereken pandemi kurallarını hatırlatmaya başladı. Aksi taktirde cezai işlemin uygulanacağını duyurmaya başladı.Önümüzdeki günlerde Rusça da anonslar yapılacak.
Son günlerde ülke genelindeki vaka sayılarında görülen artış nedeniyle corona virüsüne karşı tedbirler sıklaştırıldı. Marmaris Belediyesi de salgın nedeniyle vatandaşları uyarmayı sürdürüyor. Ellerinde megafonla plajları ve kalabalık caddeleri dolaşan zabıta ekipleri, ilçede tatil yapan yabancı turistler için de İngilizce anons yapmaya başladı.

RUSÇA DA ANONS YAPILACAK
Zabıta personeli megafon aracılığıyla vatandaşlara Türkçe ve İngilizce olarak “Sevgili vatandaşlarımız, değerli misafirlerimiz; corona virüsü ile mücadelede kontrollü sosyal hayata
geçtiğimiz bu dönemde lütfen maske takma, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyalım” şeklinde uyarılar yapıyor.
Yüksek sezon nedeniyle özellikle plajlarda ve sahil yürüyüş yolunda yoğunluğun arttığına işaret eden yetkililer “Sadece Marmarisliler için değil, plajlara gelen yabancı misafirlerimiz için de anonslar yapıyoruz. Virüse karşı tatilcileri uyarıyoruz. İlk olarak İngiltere’den misafirlerimiz gelmeye başladığı için İngilizce yaptık. Şimdi Rus turist sayısında artış yaşanıyor. Bu nedenle anonsu Rus misafirlerimiz için de Rusça yapacağız” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın