Muğla’nın günlük çöpü 7 kat arttı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla il genelinde günlük bertaraf edilen atık miktarı 260 tondan 4 günlük bayram tatili süresince günlük bin 750 tona çıktı. Özellikle Bodrum, Marmaris, Fethiye ve Ula’nın Akyaka mahallesinde çok artan nüfus beraberinde çöp yığınlarını da getirdi.

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Muğla il genelinde, günlük bertaraf edilen atık miktarı 260 tondan 4 günlük bayram tatili süresince günlük bin 750 tona çıktı. Özellikle Bodrum, Marmaris, Fethiye ve Ula’nın Akyaka mahallesinde çok artan nüfus beraberinde çöp yığınlarını da getirdi.
4 günlük bayram tatili süresince Muğla merkez ve ilçeleri milyonlarca yerli turistti ağırladı. Özellikle Bodrum, Marmaris, Fethiye ve Ula’nın Akyaka mahallesinde nüfus oranı arttı. Muğla Büyükşehir Belediyesi Muğla il genelinde günlük bertaraf edilen atık miktarı 260 ton iken 4 günlük bayram tatili süresince günlük bin 750 ton atık bertaraf edildi.

YEŞİL VE MAVİYİ GELECEK NESİLLERE BIRAKACAĞIZ
Muğla Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada “İlçe belediyelerinin toplayarak taşımış olduğu katı atıklar Muğla Büyükşehir Belediyesine ait katı atık düzenleme tesislerinde bertaraf edilerek ekonomiye kazandırılmakta. Ortaya çıkan metan gazından kurulu olan 5 adet biyokütle tesisinden elektrik üretilirken, çıkan gazların salınımını engelleyerek iklim değişikliği engelleme çalışmalarımız ile Muğla’mızın yeşilini, mavisini koruyoruz. Yeşili ve maviyi gelecek nesillere bırakmak için bu konuda ki çalışmalarımız devam ediliyor” denildi.

Bir cevap yazın