Esnafı heyecanlandıran yolcu gemisi boş çıktı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Marmaris ilçesine sabah saatlerinde giriş yapan Bahama bayraklı Blue Sapphire isimli lüks yolcu gemisi esnaf heyecanlandırdı. Esnaf bin turistin geldiğini düşünerek sevinirken aslında geminin Marmaris’e bakıma geldiği öğrenildi.  

Corona virüsü salgını nedeniyle turizmcilerin kan ağladığı günlerde Muğla’nın Marmaris ilçe limanına sabah saatlerinde giriş yapan Bahama bayraklı Blue Sapphire isimli yolcu gemisi esnaf heyecanlandırdı. Esnaf bin turistin geldiğini düşünerek sevinirken aslında geminin Marmaris’e bakıma geldiği ortaya çıkınca sevinç burukluğa dönüştü. Bakım için geldiği öğrenilen lüks yolcu gemisinin bir hafta limanda kalacağı öğrenildi.

ESNAF HAYAL KIRIKLIĞI YAŞADI
Anex Tour Firmasının geçen yıl İngiltere’den aldığı büyük lüks yolcu gemisi bu yıl pandemiden dolayı mavi tura çıkmadı.Yolcu ve mürettebat ile birlikte bin kişi kapasiteli lüks yolcu gemisi, bugün öğle saatlerinde boş olarak körfezden giriş yaparak Adaağzı Mevkii’nde bulunan gümrüklü deniz hudut kapısı limanına demir attı. 200 metre uzunluğunda, 28 metre genişliğinde ki Bahama bayraklı lüks yolcu gemisinde bir yolcuya bir mürettebat hizmet ediyor. Yolcu gemisinin motor ve teknik bakımları ardından Yunanistan adalarına geri döneceği bildirildi. Yolcu gemisinin geldiğini gören ve duyan esnaflar umutlanırken sadece bakım için boş geldiğini öğrenince hayal kırıklığına uğradı.

Bir cevap yazın