Kıyı Egeli 102 belediye başkanı İzmir’de toplandı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Kıyı Ege Belediyeler Birliği’nin Mayıs ayında düzenlenmesi planlanan, ancak salgın nedeniyle ertelenen olağan meclis toplantısı ile encümen toplantısı İzmir’in Konak ilçe Belediyesi Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde yapıldı. Bir yıl süreyle görev yapacak encümen üyeleri ile çeşitli kurul ve komisyonlar belirlendi. Kıyı Ege Belediyeler Birliği ve Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, tüm belediyelerin salgın dönemini sosyal proje yarışına dönüştürdüğünü söyledi. 

Kıyı Ege Belediyeler Birliği’nin Mayıs ayında düzenlenmesi planlanan, ancak salgın nedeniyle ertelenen olağan meclis toplantısı ile encümen toplantısı İzmir’in Konak ilçe Belediyesi Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde yapıldı. Bir yıl süreyle görev yapacak encümen üyeleri ile plan bütçe, mahalli idareler, çevre, kültür ve turizm, imar, sağlık, organik tarım, kadın erkek fırsat eşitliği ve hukuk komisyonu üyeleri belirlendi.Kıyı Ege Belediyeler Birliği ve Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, tüm belediyelerin salgın dönemini sosyal proje yarışına dönüştürdüğünü söyledi. 
Konak Belediyesi ve Kıyı Ege Belediyeler Birliği Başkanı Abdül Batur yönetiminde gerçekleşen meclis toplantısında, Kıyı Ege Belediyeler Birliği’nin 2019 Mali Yılı Faaliyet Raporu da oybirliğiyle kabul edildi. 

PANDEMİ DÖNEMİ, PROJE YARIŞINA DÖNDÜ
Toplantıda konuşan Konak Belediyesi ve Kıyı Ege Belediyeler Birliği Başkanı Abdül Batur, salgın sürecinde tüm belediyelerin başarılı çalışmalara imza attığına işaret ederek, pandemi döneminin belediyelerin sosyal proje yarışına döndüğünü ifade etti. Salgın nedeniyle tüm belediyelerin gelir kaybına uğradığına dikkat çeken Batur, “Yıllardır belediyelerin yetki ve sorumluluk alanları genişlerken, gelirlerinde bir artış olmuyor. Belediyelerin gelirlerini artırmak için acil ve kalıcı bir çözüm bulunmalı. Biz çözüm için geliştirdiğimiz önerileri Türkiye Belediyeler Birliği ve bakanlıkla paylaşıyoruz. Bu süreci devam ettireceğiz. Salgın nedeniyle hizmet yarışına giren belediyelerin ağır kayıpları oldu. Uzmanlar Eylül, Ekim aylarına dikkat çekerek ikinci bir dalga uyarısı da yapıyor. Belediyelerin kayıpları böyle bir durumda daha da derinleşecek. Belediyelerin devlete olan borçlarının bir defaya mahsus olarak, hızla sıfırlanması da gerekiyor” diye konuştu.

102 ÜYE BELEDİYE
Üye sayısı 102’ye çıkan Kıyı Ege Belediyeler Birliği’nin encümen ve komisyonları ise şöyle oluştu:
Yeni encümen üyeleri: Edremit Bld. Bşk. Selman Hasan Arslan, Narlıdere Bld. Bşk. Ali Engin, Çeşme Bld. Bşk. M. Ekrem Onan, Milas Bld. Bşk. Muhammet Tokat, Kuşadası Bld. Bşk. Ömer Günel, Selçuk Bld. Bşk. Filiz Ceritoğlu Şengel ile Küçükkuyu Bld. Bşk. Cengiz Balkan.
Plan bütçe komisyonu: Karabağlar Bld. Bşk. Muhittin Selvitopu, Çiğli Bld. Bşk. S. Utku Gümrükçü, Gaziemir Bld. Bşk. Halil Arda, Bornova Bld. Bşk. Mustafa İduğ ve Kemalpaşa Bld. Bşk. Rıdvan Karakayalı.
Mahalli idareler komisyonu: Çanakkale Bld. Bşk. Ülger Gökhan, Muratpaşa Bld. Bşk. Ümit Uysal, Kartal Bld. Bşk. Gökhan Yüksel, Ayvalık Bld. Bşk. Mesut Ergin ve Menteşe Bld. Bşk.  Bahattin Gümüş.
Çevre komisyonu: Menemen Bld. Bşk. Serdar Aksoy, Bergama Bld. Bşk. Hakan Koştu, Bozkurt Bld. Bşk. Bircan Çelik, Şuhut Bld. Bşk. Recep Bozkurt ve Nazilli Belediye Meclis Üyesi Ulvi Yıldırım Karaduman.
Kültür ve turizm komisyonu: Bodrum Bld. Bşk. M. Ahmet Aras, Didim Bld. Bşk. Ahmet Deniz Atabay, Mudanya Bld. Bşk. Hayri Türkyılmaz, Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi Ali Kuş, Burhaniye Belediye Meclis Üyesi Tarık Erdil.
İmar komisyonu: Karşıyaka Bld. Bşk. Cemil Tugay, Aliağa Serkan Acar, Enez Özkan Gönenç, Karaburun İlkay Girgin Erdoğan, Dazkırı İsmail Taylan.
Sağlık komisyonu: Söke Bld. Bşk. Levent Tuncel, İscehisar Bld. Bşk. Ahmet Şahin, Menderes Bld. Bşk. Mustafa Kayalar, Alaplı Bld. Bşk. Nuri Tekin, Gerze Bld. Bşk. Cevat Şensoy.
Organik tarım komisyonu: Güzelbahçe Bld. Bşk. Ö. Mustafa İnce, Seferihisar İsmail Yetişkin, Dereçine Bld. Bşk. Ömer Yıldız, Bayındır Bld. Bşk. Uğur Demireden, Tire Bld. Bşk. Atakan Duran. 
Kadın erkek fırsat eşitliği komisyonu: Balçova Bld. Bşk. Fatma Çalkaya, Bayraklı Belediye Meclis Üyesi Nilgün Alpaslan, Buca Belediyesi Meclis Üyesi Burcu Erdurmaz, Mudurnu Belediye Meclis Üyesi İlknur Kaymak, Karşıyaka Belediye Meclis Üyesi Emine Çağatay.
Hukuk komisyonu: Efeler Bld. Bşk. ı Fatih Atay, Buca Bld. Bşk. Erhan Kılıç, Köyceğiz Bld. Bşk. Kamil Ceylan, Gökçeada Bld. Bşk. Ünal Çetin, Kaman Bld. Bşk. Necati Çolak.

Bir cevap yazın