Göcek Halk Evi açılışında buruk Haluk Levent konseri

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Fethiye ilçesi Göcek Mahallesi’nde Fethiye Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Göcek Halk Evi Kafesi, ünlü sanatçı Haluk Levent ve Şükriye Tutkun’un katılımıyla hizmete açıldı. Haluk Levent ve Şükriye Tutkun birbirinden güzel şarkılarıyla açılışa katılanlara hoşça vakit geçirtti. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca “Fethiye ve 41 mahallesinde her şey güzel olacak” dedi. Açılışta üzgün olduğu gözlerden kaçmayan Haluk Levent, “Aslında buraya gelemeyecektim. Çünkü yıllardır ilgilendiğimiz, kelebek hastası Elfida kızımızı bu sabah kaybettik, sizleri de burada yalnız bırakamazdım” dedi.

Muğla’nın Fethiye ilçesi, Göcek Mahallesi İskele Meydanı’nda bulunan, geniş yiyecek – içecek yelpazesi ve uygun fiyatlarıyla vatandaşlara hizmet verecek olan Göcek Halk Evi’nin açılışı, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, ünlü sanatçılar Haluk Levent ve Şükriye Tutkun’un yanı sıra kurum amirleri ve davetlilerle birlikte açıldı. Covid-19 nedeniyle tüm hijyen kurallarına uyulan açılış töreninde Haluk Levent ile Şükriye Tutkun’un birbirinden güzel parçaları davetlileri kendinden geçirdi.Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca “Fethiye ve 41 mahallesinde ‘Her şey güzel olacak’, verdiğimiz bütün sözleri tek tek yerine getireceğiz” dedi. Açılışta üzgün olduğu gözlerden kaçmayan Haluk Levent, “Aslında buraya gelemeyecektim. Çünkü yıllardır ilgilendiğimiz, kelebek hastası Elfida kızımızı bu sabah kaybettik, sizleri de burada yalnız bırakamazdım” dedi.
Açılış törenine katılan vatandaşlara maske dağıtılarak, sağlık ekipleri tarafında ateş ölçümleri yapıldı. Açılış öncesi Fethiye Belediyesi Bando Takımı Göcek Mahallesi’nin tüm sokaklarını marşlar eşliğinde gezerek vatandaşların ilgi odağı oldu. Açılışta ünlü sanatçılar Haluk Levent ve Şükriye Tutkun’un birbirinden güzel şarkıları öncesinde Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca bir konuşma yaptı.

KİMSEYİ RİSKE ETMEDEN BİRAZ OLSUN EĞLENELİM
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca Göcek Halk Evi’nin kısa sürede yapımını tamamlayarak hizmete sunmak için gece gündüz çalıştıklarını belirterek, “Çok daha farklı bir organizasyonla sizlerin karşısında olmak isterdik ancak pandemi nedeniyle kısıtlı ve sosyal mesafeyi koruyan bir anlayış içinde, kimseyi riske atmadan bu açılışı gerçekleştiriyoruz. Aylardır dünyanın birçok ülkesi Covid-19’la mücadele ediyor. Bu süreçte Fethiye Belediyesi olarak biz de gece gündüz çalışıyoruz. Sizlerin huzurunda kendini bu süreçte riske atan sağlık personelimize ve belediye personelimize çok teşekkür ederim. Bu zor süreçte insan dostlarına ihtiyaç duyuyor. Biz de tüm vatandaşlarımızın yanındaydık. Ancak bu süreç boyunca bize desteğini esirgemeyen değerli sanatçımız Haluk Levent’e sizlerin huzurunda sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.

GELECEK GÜNLERDE 15 PROJE HAYATA GEÇECEK
Yapılan ve yapılacak olan projelerle ilgili vatandaşları bilgilendiren Karaca, “15 aydır sistemi oluşturabilmek ve Fethiye’nin geleceğini hazırlamak için olağanüstü bir çalışma içindeyiz. 265 milyonluk yatırımı Muğla Büyükşehir Belediyesi ile birlikte hayata geçiriyoruz. Gelecek günlerde 15 tane Fethiye’ye yakışan projenin hayata geçtiğini göreceksiniz. Cumhuriyet tarihinde Fethiye’ye yapılan en büyük alt yapı yatırımlarının temellerini attık. Ölüdeniz Arıtmasını komple yenileyerek 24 milyon TL’ye mal olan arıtma tesisimizi geçen yaz hayata geçirdik. Fethiye’de ciddi bir problem olan arıtmanın yetersiz olmasından dolayı halkımızın talebi vardı. O da 52 milyon TL’ye ihale edildi ve bir yıl sonra hizmete girecek. Yine çok büyük problem olan Ölüdeniz, Ovacık ve Hisarönü altyapısının 6 kilometresi şuan itibariyle tamamlandı ve 62 Milyon TL’ye ihalesi yapıldı. Şu ana kadar 3 sosyal tesis, 4 halk evi, 2 halk plajı, Down Kafe, 100 Yaş Evi’nin yapımları tamamlandı. 1 ay içerisinde de 5 tane büyük projenin ihalesine çıkıyoruz. 8 ay sonra da onların açılışını hep birlikte yapacağız” diye konuştu.

VERDİĞİMİZ SÖZLERİ TEK TEK YERİNE GETİRECEĞİZ
Karaca; “Göcek’in damadı olarak ve kendimi Göcekli atfeden bir insan olarak Göcek’e yapılan bu hizmetlerin asla yeterli olduğunu düşünmüyoruz. Önümüzdeki süreçte karşıdaki kordonu, tahsisi aldığımız takdirde Göcek’e yakışan standartlarda projelendirip, hizmete sunacağız.
Fethiye ve 41 mahallesinde ‘Her şey güzel olacak.’ Önceki yönetimin 5 yılda yaptığı hizmetin 2 katını yapmazsam önümüzdeki dönem aday olmayacağım. 15 aylık süreç içinde asla partizanlık yapmadan Fethiye’de yaşayan 163 bin yurttaşımıza eşit hizmet verme noktasında emin adımlarla yürüyoruz. Sizlerden biraz sabır istiyorum çünkü tahsisler ve projelerin hayata geçirilmesi, ruhsatlandırılması aylar sürüyor” dedi.

KELEBEK HASTASI ELFİDA KIZIMIZI BU SABAH KAYBETTİK
Şükriye Tutkun’un sahnesinin ardından ünlü sanatçı Haluk Levent sahneye çıkarak misafirlere müzik şöleni yaşattı. Haluk Levent sahneye çıktığında şunları söyledi, “Bugün aslında Göcek’e gelmem mümkün değildi. Çünkü sabah bir cenazemiz vardı. Yıllardır ilgilendiğimiz, kelebek hastası Elfida kızımızı bu sabah kaybettik. Ancak şarkıdaki Elfida değil. Onun adı Beyza Nur’du. Ancak talih onlara aynı ismi vermiş. O kadar tatlı bir çocuktu ki… Ancak bazen sanat böyle bir şeydir. Bir yerde halk bekler, açılış bekler, insanlar bekler ve onları yüz üstü bırakamazsınız. Tüm bunları sineye çekiyoruz. Bu ikinci Elfida yitirişimiz. Bu şarkı da ona gelsin” diyerek, meşhur Elfida şarkısını söyledi.
Başkan Karaca, ünlü sanatçı Haluk Levent, ilçe protokolü ve vatandaşlar Göcek Halk Evi’nin önüne gelmesinin ardından kurdele kesim töreni gerçekleştirildi.

Bir cevap yazın