Göcek’te temizlik kampanyası

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Fethiye ilçesinin koylarıyla dünyaca ünlü turistik Göcek Mahallesi Fethiye Belediyesi’nce düzenlenen temizlik kampanyasında farkındalık yaratmak amacıyla mahallenin tüm ana caddeleri temizlendi. Çok sayıda katılımın olduğu kampanyada bol miktarda çöp ve geri dönüşüm malzemesi toplandı.

Muğla’nın Fethiye İlçeBelediyesi, koylarıyla dünyaca ünlü olan deniz tutkunlarının vaz geçemediği Göcek mahallesinde düzenlediği temizlik kampanyasına yoğun katılım oldu. Farkındalık yaratmak amacıyla Göcek’in ana caddelerinde yapılan temizlik kampanyasında bol miktarda çöp ve geri dönüşüm malzemesi toplandı.
Gönüllü vatandaşlarla birlikte Fethiye Belediyesi’nin temizlik ve Çevre Koruma Müdürlüğü ekipleri de kampanyaya katıldı. Aynı zamanda Zabıta Müdürlüğü personeli ile CHP Belediye Meclis Üyesi Fatih Ugan da kampanyaya destek verdi.

ÇÖPLERİ YERE DEĞİL, KONTEYNERLERE ATALIM
Fethiye Temizlik İşleri Müdürü Mahmut Bayraktar, “Biz Fethiye Belediyesi olarak işlerimiz dışında böyle temizlik kampanyaları yapıyoruz. Şu an Göcek ana caddesindeyiz. Arabalarıyla yoldan geçen vatandaşların yol kenarlarına çöplerini attığını görüyoruz. Hele pandemi sürecini yaşadığımız dünyada, çevremizi temiz tutmalıyız. Çöpleri yerlere değil, çöp konteynerlerine atalım” diye konuştu.

ÇAĞIMIZ ÇEVRE ÇAĞI
Fethiye Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Selver Hatice Kabak ise, “Göcek’te yaptığımız bu etkinliğe halkımız da katılıyor. Çevre ve temizlik ekiplerimiz bu kapsamda çalışmalarını sürdürüyor. Göcek’te yaptığımız bu etkinlikte pet şişeleri, alüminyum kutularını yerlerde görüyoruz. Vatandaşlarımızı tekrar tekrar uyarıyoruz. Biz temizliyoruz siz de lütfen kirletmeyin. Çağımız artık çevre çağı, çevreyi korumazsak bizlerde yok olup gideceğiz” dedi.

Bir cevap yazın