Fethiye Karaot Halk Plajı, Caretta carettalara göre düzenleniyor

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Fethiye İlçe belediyesinin kullanım hakkını ihale yoluyla aldığı Karaot Halk Plajı’nda tüm işlemler Caretta caretta’ların yuvalama alanlarına göre dizayn ediliyor. Plajda incelemelerde bulunan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Deniz kaplumbağaları ve endemik bitkilerin korunması öncelikli bir plaj yapıyoruz” dedi.

Muğla’nın Fethiye İlçe sınırları içindeki Karaot Halk Plajının kullanım hakkını ihale yoluyla alan Fethiye Belediyesinin plaj hazırlıkları Caretta caretta’ların yuvalama alanlarına göre dizayn ediliyor. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Deniz kaplumbağaları ve endemik bitkilerin korunması öncelikli bir plaj yapıyoruz” dedi.
Plajın hizmete girmesi için belediye personeli gece gündüz hummalı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında Caretta carattaların yuvalanma alanları, endemik bitkilerin korunması gibi birçok konuya dikkat eden belediye yetkilileri, bölgede Fethiye Kent Konseyi ile birlikte çalışarak, tüm detaylara dikkat edilerek proje hazırlandı. Kent Konseyi, ilgili STK’lar ile Fethiye Belediyesi tarafından yapılan toplantıda, doğal hayata kesinlikle müdahale edilmeden çalışmaların yürütüldüğü ifade edildi. Bu kapsamda tamamen doğal bir şekilde Karaot ’ta ahşap ürünler kullanılarak halkın kullanımı için küçük büfe oluşturuldu.
Halka ücretsiz olacak halk plajının kısa sürede hizmete açılması için çalışmalara hız verildi. Plajdaki büfede fiyatların da uygun olması için çalışmalar yapılıyor.

Bir cevap yazın