Fethiye’de 10 bin “İstanbullu Fethiyeli” hizmete hazır

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Fethiye ilçesine İstanbul’dan göç ederek yerleşenlerin sayısının 10 bin kişi olduğu belirlendi. Belediye Başkanı Alim Karaca’yı makamında ziyaret eden “İstanbullu Fethiyeliler Grubu” üyeleri ilçeye nasıl bir katkı verebilecekleriyle ilgili fikir alış verişinde bulunuldu.

Fethiye’ye İstanbul’dan göç etmiş kişilerin kurduğu “İstanbullu Fethiyeliler” grubunu temsil eden bir heyet Muğla’nın Fethiye İlçe Belediye Başkanı Alim Karaca’yı makamında ziyaret etti. Fethiye’de 10 bin İstanbullu Fethiyelinin yaşadığını belirten grup sözcüleri Karaca’ya ilçe için neler yapabileceklerini sordu. Karaca, “Grup üyeleri ile belediye olarak işbirliği tesis edip geliştirmek amacıyla her ay periyodik toplantılar düzenlenebilir” dedi.
İstanbullu Fethiyeliler Grubunu temsilen turizmci Gülay Konal Özcoşar, reklamcı Müjde Feride Sevimli, kreş ve gündüz bakım evi kurucu müdürü Selda Salkaya, uzman psikolog Leyla Arslan ve kafe işletmecisi İsmail Yıldıztepe’nin hazır bulunduğu ziyarette, “İstanbullu Fethiyeliler” grubu temsilcileri “Fethiye’de yaklaşık 10 bin kişilik bir İstanbullu nüfusunun yaşadığını” belirtti.

FETHİYE’YE BİR ŞEYLER YAPMAK İSTİYORUZ
Başkan yardımcısı Sabri Oğuz Bolelli’nin de katıldığı görüşmede, söz konusu İstanbul kökenli 10 bin kişilik grubun önümüzdeki süreçte Fethiye’ye ne gibi katkılarda bulunabileceği değerlendirildi. Belediye Başkanı Alim Karaca’dan Kent Konseyi’nde temsil hakkı isteyen grup üyeleri, 2020 Ocak ayında sosyal medya platformları üzerinde “İstanbullu Fethiyeliler” adı altında bir grup kurduklarını ve halen 2 bin kadar üyeleri bulunduğunu, bu üyelerin aileleri ve yakınlarıyla birlikte yaklaşık 10 bin kişiye ulaştıklarını, tek amaçlarının önümüzdeki süreçte Belediye, Kent Konseyi ve ilgili sivil toplum kuruluşlarıyla beraber Fethiye’ye katkı sağlamak olduğunu ifade ettiler.

HER GÜN EN AZ BİR MAHALLE GEZİYORUM
Başkan Alim Karaca ise “Hemen her gün Fethiye’nin en az bir mahallesini ziyaret ettiğimde şehir merkezinde ya da merkeze uzak yerleşim birimlerine gittiğim her yerde mutlaka Ankara ve İstanbul başta olmak üzere büyük şehirlerden Fethiye’ye yerleşen ailelerle karşılaşıyorum. Fethiye’ye başka kentlerden gelen ‘Yeni Fethiyelilerin’ hemen hepsinin bir mesleği, sanatı ya da becerisi bulunuyor. Yüksek eğitimli, çoğu kendi sektörlerinde profesyonel bu kişilerin Fethiye’ye daha fazla katkı sağlayacaklarını biliyorum. Belediye ile grup üyeleri arasında işbirliği tesis edip geliştirmek amacıyla her ay periyodik toplantılar düzenlenebilir. Bu toplantılarda Fethiye’ye yeni yerleşen yurttaşlardan daha fazla istifade yollarının araştırılabileceğini düşünüyorum” dedi.

One thought on “Fethiye’de 10 bin “İstanbullu Fethiyeli” hizmete hazır

  • Yarın hepbirlikte kahvaltı varmış benim hiç haberim yoktu Arkadaşım söyledi yarın geleceğim ama haber verilmeli

Bir cevap yazın