Başkan Gürün’den Marmaris’e müjde

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün bir dizi ziyaret ve inceleme yapmak için geldiği Marmaris’te Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ı ziyaret etti. Gürün, “Marmaris’in cennet gibi turistik mahallelerinde alt ve üst yapı sorunlarına el atacağız” dedi.

Bir dizi ziyaret ve inceleme için Marmaris’e gelen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ı makamında ziyaret ederek bilgi alış verişinde bulundu. Başkan Gürün, “Marmaris’in cennet gibi turistik mahallelerinde alt ve üst yapı sorunlarına el atacağız” müjdesini de verdi. Ziyarete CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu ve CHP Marmaris İlçe Başkanı Zekican Balcı da katıldı.
Ziyarette gerçekleşen mi toplantıda pandemi süreci, turizm ve Marmaris’e yapılacak projeler konuşuldu. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ile sürekli istişare halinde olduklarını söyleyen Dr. Gürün, “Marmaris’imiz diğer tüm turizm ilçelerinde olduğu gibi corona nedeniyle önemli bir kayba uğradı. Hiç hesapta olan bir şey değildi. Sezonun başında İstanbul’da turizm aktörleriyle buluşmamızda ‘bu sezon en iyi sezon olacak’ fikri ağır basıyordu. Bütün veriler de onu gösteriyordu ama maalesef hiç akılda olmayan virüs aramıza girdi. Şu anda Marmaris’in esas ana kaynağının İngiliz turistler olması, seyahat yasağı kalksa da ne kadarının gelip gelmeyeceğinin belli olmaması ekonomik olarak da sıkıntı yaratıyor” dedi.

SORUNLARI EL ELE ÇÖZECEĞİZ
Muğla ve ilçelerinin alt ve üst yapı sorunlarının bitirilmesi için seferber olduklarını, pandemi döneminde yapılacak projelerin beklemeye alındığını ve şimdi yeniden hız kazandığını vurgulayan Gürün, “Birlik ve beraberlik içinde sorunları çözüme kavuşturacağız. Marmaris’in cennet gibi turistik mahallelerinde alt ve üst yapı sorunlarına el atacağız. Marmaris Belediyesi’nden gelecek olan projeler ve sizlerin önerileri ile çok güzel çalışmalara hizmet atacağız. El birliği verdiğimiz sürece üstesinden gelinmeyecek sorun yoktur” diye konuştu.

ESNAFI ZİYARET ETTİLER
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay da ziyaretten dolayı teşekkür ederek, “Hep birlikte Marmaris’imiz ve Muğla’mız için çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Osman Gürün, Mehmet Oktay ve beraberindekiler esnaf gezisinin ardından CHP ve meslek odalarını ziyaret etti. Heyet son olarak da Asparan, İçmeler ve Aksaz yolunda incelemelerde bulundu.

Bir cevap yazın