Ölüdeniz misafirlerini bekliyor

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Fethiye ilçesinin dünyaca ünlü Ölüdeniz Mahallesi esnafıyla ve plajlarıyla yerli ve yabancı misafirlerini bekliyor. Esnafların sorunlarını dinleyen Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, kapalı olan işyerlerinin de açılmasını istedi. Karaca, “Artık İngiliz misafirlerimiz de gelmeye başlıyor. 41 mahallemizi dezenfekte edip virüse geçit vermez hale getirdik” dedi.

Muğla’nın Fethiye ilçe Belediye Başkanı Alim Karaca, Ölüdeniz’de esnafların sorunlarını dinledi. Ölüdeniz’in işlek caddelerinden, Çarşı Caddesi boyunca yürüyerek esnaflara bire bir sohbet eden Başkan Karaca ve beraberindeki heyet, Belceğiz Plajı’nda faaliyette bulunan Kadri Tuğlu’ya ait kafede esnaflarla bir araya geldi. Ölüdeniz esnafının sorunlarını dinleyen Karaca, dükkanı kapalı olan tüm esnafların iş yerlerini açmalarını istedi.

İNGİLİZLER DE GELİYOR
Geçen yıl yaklaşık 850 bin İngiliz turisti ağırlayan Fethiye’ye İngiltere’den uçuşların tekrar başladığını belirten Karaca şunları söyledi:
“Pandemi dönemi sürecinde ilçenin turizm bölgeleri dahil, 41 mahallede dezenfekte ve bilgilendirme çalışması yapıldı. İlçemizin pandemi döneminde sıkıntı yaşanmayacak yerler arasında olduğu hem yerel hem de ulusal basında yer almıştı. 2020 yılının ilk İngiliz turist kafilesi bu hafta Fethiye’ye geliyor. Maalesef salgın nedeniyle bu sezon gecen yılki rakamları yakalama şansımız yok. Fakat Fethiye’de turizm sezonu uzun olduğu için bu yılki kayıpları bir nebze de olsa telafi etmeyi umuyoruz”
Toplantıda Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca yanı sıra Belediye Başkan yardımcısı Oğuz Bolelli, FETOB Başkanı Bülent Uysal, Ölüdeniz Mahalle Muhtarı Halil Duman, Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi yöneticileri de hazır bulundu. FETOB Başkanı Bülent Uysal, Ölüdeniz’de tüm işyerlerinin pandemi tedbirlerini aldıklarını söyledi. Muhtar Halil Duman ise sezonun şu an itibariyle yavaş seyrettiğini ancak ilerleyen süreçte doluluk oranlarının artacağını umduklarını ifade etti.

TÜRKİYE’NİN EN TEMİZ KOYLARI FETHİYE’DE
“İddia ediyorum ki, Türkiye’nin en temiz koyları ve plajları Fethiye’de” diyen Belediye Başkanı Alim Karaca, “Pandemi nedeniyle özellikle büyükşehirlerde aylardır evlerinde bunalan vatandaşlarımızı ve yabancı konukları gönül rahatlığıyla Fethiye’ye davet ediyoruz. Tüm plajlarımızda ve turistik tesislerimizde her turlu sağlık bilgisi önlemlerini aldık. Sağlık Bakanlığı’nın resmî verilerine göre denizlerimizdeki temizlik oranı mükemmel seviyede, hem vatandaşlarımızı, hem de yabancı konuklarımızı Fethiye bölgesinin güzelliklerini yasamaya davet ediyoruz” diye konuştu.

İNGİLİZ BASINI DA GELİYOR
Bölgenin son durumunu yerinde görmek üzere bir grup İngiliz gazeteciyi Fethiye’ye davet Ettiklerini belirten Alim Karaca, “Belediye ve sivil toplum temsilcileriyle beraber İngiliz medyasının önemli isimlerini önümüzdeki günlerde Fethiye’de ağırlamak istiyoruz. Gazeteciler ülkelerine döndükten sonra Fethiye’yi İngiliz kamuoyuna anlatmalarının bölge turizmine olumlu yansımaları olacağını düşünüyorum” dedi.

BÖLGENİN ALT YAPI SORUNU ORTADAN KALKIYOR
Alim Karaca aynı zamanda bölgeye yapılan alt yapı yatırımlarını da dile getirdi. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çalışmalarını devam ettiklerini ifade ederek şunları söyledi:
“Geçen yaz buradaki arıtma tesisini tamamlamıştık. Arıtmanın kapasitesi yüzde 120 arttırılarak, 52 milyon TL’ye ihalesi yapıldı. Fethiye ile ilgili bu ciddi problem ortadan kalkıyor. Hisarönü’nde çalışmalar hızla sürüyor. Göcek’te ise Halk Evi Kafe’yi kısa bir süre sonra hizmete açıyoruz. Halk Evleri’nde çayımız her zaman olduğu gibi 1 TL gibi cazip bir rakamdır.”
Ölüdeniz ve diğer turizm bölgelerinde peyzaj çalışmalarını tamamladıklarını söyleyen Karaca, aynı zamanda Babadağ’dan Ölüdeniz’e yapılan teleferiğin sadece Fethiye değil, tüm civar bölgeleri de etkileyeceğini ifade etti.

Bir cevap yazın