Muğla eski belediye başkanı Orhan Çakır vefat etti

Genel, Haber
Haberi paylaşın

1989-1999 yılları arasında, Muğla Belediye Başkanlığı yapan CHP’li Orhan Çakır(73)  dinlenmeye gittiği Bodrum’daki kızının evinde fenalaşınca ambulansla İzmir’de daha önce tedavi gördüğü hastaneye götürülürken Milas yakınlarında kalp krizi geçirdi. Milas’taki bir hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

1989-1999 yılları arasında, Muğla Belediye Başkanlığı yapan, belindeki rahatsızlık nedeniyle ameliyat olduktan sonra değerleri bir türlü düzelmeyen ve Bodrum’daki kızına dinlenmeye giden CHP’li Orhan Çakır(73) İzmir’e götürülürken ambulansta fenalaşarak kalp krizi geçirdi. Çakır, acilen götürüldüğü Milas’taki bir hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.
Muğla’da 10 yıl belediye başkanlığı yaptıktan sonra 1999 yerel seçimlerinde milletvekilliği isteğini gerçekleşmeyince muhasebeciliğe dönen CHP’li Orhan Çakır, belindeki rahatsızlık nedeniyle İzmir’deki bir hastanede ameliyat olmuştu. Çakır, ameliyat sonrasında değerlerinde bir türlü düzelme olmadığı, tedavilerden yorulduğu için bir süre dinlenmek üzere Bodrum’daki kızının evine gitti. Bu sabah fenalaşınca ambulansla İzmir’de tedavi gördüğü hastaneye götürülmek istendi. Milas yakınlarında kalp krizi geçirince acil olarak Milas’taki bir hastaneye kaldırılan Çakır’a yapılan tüm müdahaleler yeterli olmadı ve yaşamını yitirdi.
Orhan Çakır için cenazesi Pazartesi günü (yarın) Menteşe Belediyesi binası önünde tören düzenlenecek. Çakır, ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından şehir eski mezarlığında toprağa verilecek.

.

Bir cevap yazın