Buca’da temiz hava için temiz baca uyarısı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

İzmir’in Buca ilçe belediyesi, Buca’nın hava kalitesini arttırmak, hava kirliliği ve yangın riskini ortadan kaldırmak için işletmelerin baca temizlik belgeleri denetimlerini artırdı. Ekipler, 6 ayda bir yapılması zorunlu tutulan baca bakım belgelerini ve bakımı yapan firmaların yeterliliklerini kontrol etti. Baca bakımlarını yapmayan işletmelere uyarıda bulunularak 15 gün süre verildi.

İzmir’in Buca ilçe belediyesi, Buca’nın hava kalitesini arttırmak, hava kirliliği ve yangın riskini ortadan kaldırmak için işletmelerin baca temizlik belgeleri denetimlerini artırdı. Özellikle restoran ve fırın gibi yoğun baca kullanımı olan işletmeler denetlendi. Ekipler, 6 ayda bir yapılması zorunlu tutulan baca bakım belgelerini ve bakımı yapan firmaların yeterliliklerini kontrol etti. Baca bakımlarını yapmayan işletmelere uyarıda bulunularak 15 gün süre verildi.
Temiz bir hava ve temiz bir çevre için çalışan Buca Belediyesi, ilçedeki işletmelere baca kontrol çalışmalarına hız verdi. Güvenli bir baca çekişi sağlamak, bacadan kaynaklı yangınları engellemek ve hava temizliğini sağlayabilmek için zorunlu tutulan baca denetimi, Buca Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirildi.

BELGESİ EKSİK OLANLARA 15 GÜN SÜRE VERİLDİ
Ekipler, 6 ayda bir yapılması zorunlu tutulan baca bakım belgelerini ve bakımı yapan firmaların yeterliliklerini kontrol etti. Baca bakımlarını yapmayan işletmelere uyarıda bulunan ekipler, 15 günlük süre verdi. Süre sonunda bakımını yaptırmayan işletmelere zabıta ekipleri tarafından cezai işlemin uygulanacağı açıklandı.

Bir cevap yazın