Başkan Karaca, “Hiçbir kuruma borcu olmayan tek belediyeyiz”

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Fethiye İlçe Belediye Başkanı Alim Karaca, 41 mahalle muhtarı ile yaptığı toplantıda, belediye olarak çok iyi bir finans yapısına ulaştıklarını belirterek, “Hiç bir kurum ve devlete ile personeline borcu olmayan tek belediyeyiz. Her mahalleye dokunmaya çalışıyoruz” dedi.

Muğla’nın Fethiye ilçesi Muhtarlar Derneği tarafından organize edilen kahvaltılı toplantıya Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner ile birlikte katılan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, 41 mahalle muhtarının yer aldığı kahvaltıda önemli açıklamalarda bulundu. Karaca, “Belediye olarak çok iyi bir finans yapısına ulaştık. Hiç bir kurum ve devlete ile personeline borcu olmayan tek belediyeyiz. Her mahalleye dokunmaya çalışıyoruz” dedi.Kahvaltıda corona virüsü salgını döneminde yapılan çalışmalar, muhtarların sorunları ve Fethiye genelinde yapılan yatırımlar hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.
Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı ve Karagedik Mahalle Muhtarı Niyazi Canözü belediye ve kaymakamlığın Fethiye’ye verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner , “Pandemi nedeniyle toplantılarımıza ara vermiştik. Fakat bu süreçte sizlerle sürekli diyalog halinde bulunduk. Yine bu dönem içerisinde muhtarımızla yüz yüze görüştük, görüşmeye de devam ediyoruz. Kamu kurum ve kuruluşları ile belediyemiz, muhtarlarımızın sorunlarını gidermeye uğraşıyoruz. Yaptığımız istişareler sonucunda kurumlarımız ile ilgili arkadaşlarımızın herhangi bir sıkıntıları yok. Tüm kurumlarımıza yapmış olduğunuz desteklerden dolayı sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

KARACA, “GELİRLERİMİZ YARI YARIYA DÜŞTÜ”
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ise, “Pandemi döneminde muhtarlar olarak bölgenizde gıda kolisi, maske, dezenfektan ve diğer yardımları dağıttınız. 15 Temmuz’da İngiltere’den ilk uçak Dalaman’a inecek. Bunun artarak devam edeceğini bildiriyorlar. TÜROFED’e bağlı otellerin yüzde 60’ı açık. Ama bu tesislerin yüzde 90’ı boş durumda. Hızlanması durumunda Fethiye’deki tesislerin yüzde 80’inin açılacağını düşünüyorum. Belediye olarak pandemi döneminde yani 4 ayda 35 milyon TL içeri girdik. 260 kiracımız var, kira almıyoruz. Kapalı olanların genelge ile tüm kira borçlarını sildik. Emlak vergisi ve İller Bankası gelirlerimiz yarı yarıya düştü” dedi.

HİÇBİR KURUMA BORCU OLMAYAN TEK BELEDİYEYİZ
Belediye olarak çok iyi bir finans yapısı olduklarını kaydeden Başkan Karaca, “Devlete,  Hiç bir kurum ve personeline borcu olmayan tek belediye biziz. Her mahalleye dokunmaya çalışıyoruz. Herkesi kucaklıyoruz ve yardımcı olmaya çalışıyoruz. Fethiye’de tarihin en büyük altyapı yatırımları başladı. 52 milyon TL’lik arıtmanın ihalesi yapıldı ve teslim edildi.
100 milyona yakın bir yatırım Ölüdeniz Mahallesi’nde devam ediyor. Beklediğimiz bir kredi var. Eğer 2021 yılında onaylanırsa Eldirek’ten Yanıklar’a kadar tüm altyapı sorunlarını çözebileceğiz. Burası için 350 milyon TL ayrıldı. Bunun üstüne yaklaşık 280 milyon TL daha yapacağımız yatırım ile Cumhuriyet tarihinde en büyük yatırımlarını bu bölgede yapmış olacağız” diye konuştu.

Bir cevap yazın