Marmaris’te işyeri kapalı bile olsa temizlikten sorumlu

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Marmaris ilçesi merkezinden İçmeler mahallesine kadar uzanan 11 kilometrelik Uzunyalı bölgesindeki iş yerlerine denetleme yapan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay işletmeleri uyararak, “Kapalı olsa dahi işyerinin önündeki sahili temiz, binaları ise bakımlı tutmayanlar hakkında gelecek sene farklı kararlar uygulanabilir” diyerek uyardı.

Muğla’nın Marmaris ilçesi merkezinden İçmeler mahallesine kadar uzanan 11 kilometrelik Uzunyalı bölgesindeki iş yerlerine denetleme yapan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay işletmeleri uyararak, “Kapalı olsa dahi herkes önündeki sahili temiz, binalarını bakımlı tutacak. Hiç kimsenin genel düzen dışı hareket etmesine izin vermeyiz. Kurallara uymayan işletme olursa da onun önündeki sahille ilgili gelecek sene farklı kararlar uygulanabilir” dedi.Turizmdeki canlanmayla Marmaris’in oteller ve plajlar bölgesi olarak bilinen Uzunyalı’da da hareketlilik başladı. Bölgede denetim yapan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, ilçe merkezinin en çok rağbet gören yerlerinden biri olan Uzunyalı’daki işletmeleri ziyaret ederek yapılan çalışmaları inceledi. Oktay, işletmecilere uyulması gereken kuralları bir kez daha hatırlattı.

AÇIK KAPALI FARKETMEZ
Pandemi nedeniyle bazı işletmelerin açılmadığını gözlemleyen Başkan Oktay, “Açık da olsa kapalı da olsa her işletme belirlenen tüm kurallara uygun olacak. Marmaris hepimizin bu nedenle de Marmaris’e hepimizin gözü gibi bakması gerekir. Kapalı olsa dahi herkes önündeki sahili temiz tutacak, binalarındaki gerekli bakımları yapacak. Yani sorumlu hareket edecek. Bu yıl denetimleri sıklaştıracağız. Kurallara uymayan işletme olursa da onun önündeki sahille ilgili gelecek sene farklı kararlar uygulanabilir. Hiç kimsenin genel düzen dışı hareket etmesine izin vermeyiz” dedi.

Bir cevap yazın