İngilizler “Geliyoruz” dedi, Fethiye’de oteller açılmaya başladı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Fethiye İlçesi Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) Başkanı Bülent Uysal, İngiltere hükümetinin Türkiye’ye giden vatandaşlarının tatil dönüşü karantinaya alınmayacağını duyurmasının ardından Fethiye bölgelerinde rezervasyonlarda artış yaşanmaya başladığını söyledi. Ukraynalı turistleri ağırlamaya başladıklarını belirten Uysal, “Rusya’daki vaka sayılarının düşmesiyle hava trafiğinin ilerleyen süreçte açılacağını düşünüyoruz” dedi.

Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) Başkanı Bülent Uysal, turizmcilerin içine su serpti.

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de corona virüsü salgını nedeniyle batma noktasına gelen Türk turizminde İngiltere hükümetinin Türkiye’ye giden vatandaşlarının tatil dönüşü karantinaya alınmayacağını duyurmasının ardından özellikle Muğla bölgesindeki otellerde hareketlenme başladı. sariipekhaber.com’a konuşan Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) Başkanı Bülent Uysal, “Birliğimize üye tesislerin şu ana kadar yüzde 50’si kapılarını açmıştı. İngiltere pazarının açılmasından sonra kapalı olan tesislerimizin ciddi bir kısmi açılış hazırlıklarına başladı. Rusya da açarsa kar etmesek de hiç değilse seneyi kurtarmaya çalışırız” dedi.

Temmuz itibariyle Ukraynalı turistleri ağırlamaya başladıklarını belirten Uysal, “İngiltere hükümetinin almış olduğu karar biz turizmcileri mutlu etti. Fethiye bölgesinde ana pazarımız İngiltere daha sonra Rusya ve Ukrayna’dır. İngiltere ve Rusya gibi iki ana pazarımız hava trafiğine kapalı olduğu için bölgemizdeki tesislerin bir kısmi kapalıydı. İngiltere’nin almış olduğu karardan sonra kapalı olan otellerimiz, rezervasyon akışına göre, açılış hazırlıklarına başladılar” dedi.

RUSYA’DA AÇARSA SENEYİ KURTARMA ŞANSI DOĞAR
Rusya’daki vaka sayılarının düşmesiyle ilerleyen süreçte hava trafiğinin açılmasıyla birlikte Rusların da bölgeyi tercih edeceklerini belirten Bülent Uysal şunları söyledi:
“Temmuz ayı itibariyle Ukraynalı misafirlerimizi otellerimizde ağırlamaya başladık. Bölgemiz için en büyük ikinci pazar olan Rusya şuna İçin kapalı. Rusya’daki vaka sayılarının düşmesiyle hava trafiğinin ilerleyen süreçte açılacağını düşünüyoruz. Şu an için rezervasyon  yüzdesi vermek çok sağlıklı olmaz. İngiltere pazarı henüz cuma günü açıldı. Bu haftayı görüp daha sonra İngiltere için konuşabiliriz.”

YERLİ TURİSTİ AĞIRLIYORUZ
Seyahat yasağının kalkmasıyla birlikte açılan tesislerde yerli turistleri ağırladıklarını da sözlerine ekleyen Bülent Uysal, “Fethiye’de 55 bin turistik yatağımız var. Fethiye Otelciler Birliği’ne üye tesislerin şuana kadar yüzde 50’si açtı ve hemen hepsinde de yerli turistlerimizi ağırlıyoruz. İngiltere pazarının açılmasından sonra kapalı olan tesislerimizin ciddi bir kısmi açılış hazırlıklarına başladı. Temmuz ayı ortalarından itibaren otellerimizde çok daha fazla yerli misafirimizi ağırlayacağımızı öngörüyoruz. Burada altını çizmemiz gereken husus 2020 turizm sezonu İçin açan tesislerimiz hiç birinin karlılık beklentisi yok. İlk amacımız yıllardır çalıştırdığımız personelimize istihdam sağlamak, ikinci amacımız ise en az zararla bu sezonu atlatabilmek” diye konuştu.

Bir cevap yazın