Şehit Taşdemir’in kardeşinin helikopter dileği gerçekleşti

Genel, Haber
Haberi paylaşın

2006 Yılında Ankara Polatlı da askeri aracın devrilmesi sonucu şehit olan Astsubay Hakan Taşdemir’in kız kardeşi Çiğdem Taşdemir’in helikoptere binme isteği İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatı ile Muğla’da gerçekleştirildi. Muğla Emniyet Müdürlüğü helikopteri ile havada tur atan Çiğdem Taşdemir çok mutlu olduğunu söyledi.

2006 Yılında Ankara Polatlı da askeri aracın devrilmesi sonucu şehit olan Astsubay Hakan Taşdemir’in kız kardeşi Çiğdem Taşdemir’in helikoptere binme isteğini öğrenen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Muğla Emniyet Müdürlüğüne talimat vererek bu isteğin yerine getirilmesini istedi. Marmaris’te çalıştığı iş yerinden alınarak Muğla’ya götürülerek helikoptere bindirilen Çiğdem Taşdemir çok mutlu olduğunu söyledi.
İçişleri Bakanlığı talimatıyla harekete geçen Muğla İl Emniyet Müdürlüğü görevlileri şehit kız kardeşini polis aracı ile Marmaris İlçesinde çalıştığı iş yerinden alarak, Muğla’da görevlendirilen polis helikopterin bulunduğu piste getirildi. Helikopterin uçuş ekibi tarafından karşılanan Çiğdem Taşdemir ‘e helikopter hakkında çeşitli bilgiler verilirken, sorduğu sorular da tek tek cevaplandırıldı. Muğla İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu tarafından özel olarak hazırlatılan ve üzerinde polis logosunun yanı sıra, ”Polis dostunuz, arkadaşınızdır” yazılı tişört İl Emniyet Müdür Yardımcısı Tümer Yılmaz tarafından Çiğdem Taşdemir ‘e hediye edildi.
Kızının dileğinin gerçekleştirilmesinden dolayı son derece mutlu olduğunu dile getiren şehit babası Haluk Taşdemir de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya teşekkür ederek, şehit ailelerine büyük destek ve önem veren Bakan Soylu’nun gönüllerinde taht kurduğunu belirtti.

Bir cevap yazın