Muğla Beyaz Mermeri coğrafi işaret aldı

Haber
Haberi paylaşın

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) meclisi olağan toplantısını yaptı. Toplantıda konuşan Meclis Başkanı H. Koray Özcan, Muğla beyaz mermerinin coğrafi işaret alarak tescillendiğini kaydetti.

MUTSO meclisi olağan toplantısı,  Normalleşme süreci kapsamında Covid-19 tedbirleri gözetilerek MUTSO Konferans Salonunda yapıldı. 30 Haziran Salı günü  gerçekleştirilen toplantıya, ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan başta olmak üzere Meclis Üyeleri, Meslek Komite Başkanları ile Disiplin Kurulu Üyeleri katılım sağladı.

Meclis Başkanı Özcan açılış konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“Uzun bir aranın ardından Odamız çatısı altında yeniden bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Bildiğiniz üzere yeni normalleşme sürecini yaşıyoruz. Pandemi sürecinde sona yaklaştığımıza inanmak istiyorum. Kucaklaşacağımız günler çok yakın. Ancak bu süreçte tedbirleri elden bırakmamak gerekiyor. Bu nedenle gösterdiğiniz hassasiyet ve anlayış için şükranlarımı sunuyorum. Meclis oturumuna geçmeden önce bahsetmek istediğim 3 konu mevcut. Öncelikle Muğla Beyaz Mermeri coğrafi işaret alarak tescillendi. İhracat değeri çok kıymetli olan Muğla Beyaz Mermerinin marka değeri kazanması açısından yapılan bu önemli girişim için emeği geçen herkesi kutluyorum. İkincisi, Odamızın da paydaşları arasında yer aldığı Muğla Tanıtım Platformu geçtiğimiz hafta Ege Bölgesi Turizm Acentelerini ilimizde ağırladı. İlimizin kültür ve gastronomi turizminin gelişmesine yönelik yapılan bu değerli çalışma için başta paydaş olan kurumlarımıza, Odamız Yönetim Kuruluna, Meclis Üyemiz TÜRSAB İl Temsilcisi kıymetli Gürkan Tetik’e ve Odamız çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum. Bu çalışmanın güzel başarılara öncülük edeceğine inanıyorum. Son olarak MUTSO olarak bugün Kalite Yönetim Sistemi gözetim denetimi geçirdik. TSE denetçisi Gökhan Karay tarafından birimler ile görüşülerek gerçekleştirilen denetim başarıyla sonuçlandı. Yine yönetim kurulumuza, çalışanlarımıza, emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.”

Başkan Özcan’ın konuşmasının ardından gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Akabinde MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, Yönetim Kurulu’nun aylık olağan faaliyetleri hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

Toplantı, Meclis Üyeleri ve Meslek Komite Başkanlarının dilek ve temennilerinin görüşülmesinin ardından sona erdi.

Bir cevap yazın