Kadın hükümlüler unutulmadı

Haber
Haberi paylaşın

Türkiye’de ilk defa Muğla’da uygulanan “Mor Yaşam” projesi ile Muğla’daki cezaevlerindeki kadın hükümlüler ve çocuklarına Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bugüne kadar 1065 adet hijyen paketi desteği gerçekleştirildi. Paketlerde hijyenik ped, ağda, sabun, şampuan, bulaşık deterjanı, çamaşır deterjanı, diş macunu, diş fırçası, banyo lifi, kulak çöpü, dudak koruyucu ruj, çöp poşeti, topuk taşı, bulaşık süngeri ve tarak bulunuyor.

Muğla’nın CHP’li Büyükşehir Belediyesi tarafından 2016 yılının Aralık ayında başlatılan ve Türkiye’de ilk defa uygulanan ‘Mor Yaşam’ projesi ile Muğla’daki ceza evlerinde yaşayan kadın ve çocuklara destek olmak amacıyla günümüze kadar bin 65 adet hijyen paketi dağıtıldı.

Muğla E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ve Seydikemer Eşen T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda kalan kadın ve çocukların temel, zorunlu ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla içinde hijyenik ped, ağda, sabun, şampuan, bulaşık deterjanı, çamaşır deterjanı, diş macunu, diş fırçası, banyo lifi, kulak çöpü, dudak koruyucu ruj, çöp poşeti, topuk taşı, bulaşık süngeri ve tarak bulunan bir çok hijyen ürünü 3’er aylık periyotlar halinde dağıtımı devam ediyor.

Son olarak Seydikemer Eşen T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda ve Muğla E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda kalan 64 kadın ve 12 çocuğa bir çok hijyen paketi dağıtıldı.

Bir cevap yazın