Marmaris’te palmiyeler yaz bakımına alındı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Marmaris’in sembolü haline gelen ve merkezden İçmeler Mahallesine kadar uzanan ana yol ve sahil şeridindeki palmiye rutin yaz bakımı yapıldı.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde yaz aylarında alt yaprakları kuruyan palmiyeler budandı. Merkezden İçmeler mahallesine kadar anayol ve sahil şeridindeki palmiyeler budandı. Çalışmalar kapsamında Atatürk, Kordon ve Ulusal Egemenlik Caddesi, Hasan ışık, Kemal Elgin ve Cumhuriyet Bulvarı’nda ve Yeni Datça Yolu’nda sayıları 500’ü geçen palmiyeye Marmaris Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince budama yapıldı.
Kent florasının farklı renklerinden biri olan palmiyelerin uzayan dalları kesilirken, çevrede bulunan araçların da zarar görmemesi için bazı önlemlerinde alındığı gözlendi. Yol kenarında park halindeki araçları demirden bir iskeletle koruma altına alan yetkililer böylece oluşabilecek maddi zararların da önüne geçiyor. Belediye yetkilileri, bakımsız palmiyelerin neden olduğu tehlikelerin dışında görüntü kirliliğine de neden olduğunu belirterek yıllık bakımlarının aksatılmadan yapıldığını kaydetti.

Bir cevap yazın