Başkan Oktay: Deprem bölgesinde korkulacak bir şey yok

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Marmaris ilçesi Osmaniye mahallesinde dün saat 20:43’te 5.4 büyüklüğünde bir deprem ve bugün saat 07.06’da ki 4,4 büyüklüğündeki depremin ardından deprem bölgelerinde inceleme yapan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Her şey sapasağlam, tek bir çatlama bile yok” dedi.

Muğla’nın Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Osmaniye mahallesinde dün saat 20:43’te 5.4 büyüklüğünde bir deprem ve bugün saat 07.06’da ki 4,4 büyüklüğündeki depremin deprem bölgelerinde inceleme yapan Oktay “Her şey sapasağlam, tek bir çatlama bile yok” dedi.
Sabah saatlerinde öncelikle Osmaniye’de bölge sakinleriyle konuşarak mahalleleri gezen Oktay Sözcü’ye “Çok şükür ki en küçük bir sıkıntı yaşanmamış. Herkes sağlıklı, evlerde çatlak bile oluşmamış” dedi.
Osmaniye’den çevre mahallelere de geçen Oktay, Sögüt Mahallesinde yaptığı incelemenin ardından şunları söyledi:
“Depremin olduğu Osmaniye mahallemiz ve çevresindeki diğer kırsal mahalleleri de gezip inceleme yaptık. Buraları  Marmaris’in en sağlam zeminine sahip alanlar. Kayalık ve dağlardan oluşuyor. Bu nedenle kiminle konuştuysam sarsıntı oranını Marmaris kadar hissetmemişler bile. Hatta evlerinden hiç çıkmayanlar bile olmuş.”

RESTORANDAKİ MÜŞTERİLERİ ZORLA ÇIKARDIK
Osmaniye’de özel bir restoran sahibi olan Yakup Şahin, “Deprem anında restoranımızda müşteriler vardı. Bölgenin çok sağlam olduğunu bildikleri için kimse yerinden bile kıpırdamadı. Tesisimiz tek katlı ve sağlam temeli olmasına rağmen biz herkesi bahçeye davet etti. 15 dakika sonra herkes yemeğine devam etti” diye konuştu.

Bir cevap yazın