Dalyan Otelciler ve Turizmciler Derneği kuruldu

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Ortaca İlçesinin Caretta carettalarının yuvalama alanı olan dünyaca ünlü İztuzu plajını da içinde barındıran Dalyan Mahallesi turizmcileri Dalyan Otelciler ve Turizmciler Derneği’ni (DOD) hizmete geçirdi. Ali Mürşit Yağmur dernek başkanlığına getirildi. Mehmet Binlik, Akgun Yıldız, Can Berk Özgen, Müjde Karabudak, Açelya Ozalp, Sertac Tosun yönetimi oluşturdu.

“Dalyan buna değer” sloganıyla altını çizdiği açıklamasında Ali Mürşit Yağmur, “Yeni nesil butik turizmi yaratmak, deneyim turizmine odaklanmak, kışı yaza katmak, organik hayatı korumak, çeşitli hayat tarzlarını beraber yaşamak, Ege’nin tüm dokularını bir araya getirmek için bir araya geldik. Serviste özgünlük yol haritamızın başlangıç noktası olacak, tüm sosyal paydaşlarımız ile liberal bir eko-sistem kurarak günümüzün ihtiyaçlarını göz ardı etmeden lobicilik yapmadan Dalyan için çalışacağız” diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

 “Tatlı, tuzlu su var, kaplıca var, termal su var, doğa var, tarih var, nehir var, göl var, İztuzu Plajı var, Aşı Koyu var, Kargıcak Plajı var, turkuaz var, gün batımı var, mavi yengeç var, birçok çeşit balık var, fotoğraf noktaları var, akıllı turizm yatırımcıları var. O halde Dalyan buna değer.”
Yönetimi ise Ali Mürşit Yağmur ile Mehmet Binlik, Akgun Yıldız, Can Berk Özgen, Müjde Karabudak, Açelya Ozalp, Sertac Tosun yönetimi oluşturdu.

Bir cevap yazın